Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу

Депутати підвищили акциз на сигарети на 29,7% і скасували ПДВ на електромобілі

ЕкономікаАндрій Стець, 7 грудня 201714820
Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада ухвалила законопроект № 6776-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році.

Документ представила голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Вона нагадала норми, які було ухвалено в першому читанні, інформує «Інтефакс-Україна».

Зокрема, проект передбачає поступове до 2025 року підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби і мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизу з тютюнових виробів, а саме у 2018 році – на 11,2% та додатково на 16,7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації загалом на 29,7%).

У підсумку частка акцизного зобов'язання в середньозваженій роздрібній ціні на сигарети повинна сягнути 60%, а сума акцизного податку має становити не менш ніж 90 євро за 1 тис. сигарет вже до 2025 року (зараз - 20 євро).

Екологічний податок підвищується на 11,2%, рентна плата за користування надрами з метою, не пов'язаною з видобуванням корисних ресурсів, рентна плата за спеціальне використання води та рентна плата за спецвикористання лісових ресурсів - на 16,8%.

До другого читання депутати внесли 244 поправки, 178 з яких податковий комітет врахував у тій чи іншій мірі.

За оцінками Міністерства фінансів, загальні надходження від впровадження норм цього проекту закону у 2018 році становитимуть 12,460 млрд грн.

Водночас, законопроект не передбачає збільшення акцизу на горілчані напої, кріплені вина, пиво солодове - як і збільшення ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом.

До 2022 року скасовано податок на додану вартість на операції з ввезення на митну територію України та подальшого продажу електромобілів. Також скасовано акциз на електромобілі.

Перед ухваленням рішення до депутатів звернувся прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«Ми повністю підтримуємо і аграрний сектор, ми підтримуємо сьогодні добування українського газу. Ми сьогодні закуповуємо газ за кордоном за валюту в той час, коли Україна має один з найбільших в Європі покладів газу. Кожну зиму український уряд сидів у Москві, щоб визначати ціну газу на поточний рік. Ми ніколи не маємо більше сидіти і просити в когось ціну на газ, ми маємо добути свій український газ», - сказав Гройсман.

Таким чином він виступив на підтримку надання преференцій щодо видобутку газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук