Верховна Рада встановила квоти для випускників з Криму у ВНЗ півдня України

Верховна Рада внесла зміни до закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України, за ухвалення відповідного законопроекту проголосували 238 депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, закон розроблено з метою створення додаткових можливостей для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, щодо вступу їх на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, лише за результатами вступних випробувань у межах установленої квоти, розмір якої встановлюється в обсязі 1000 місць державного замовлення та розподіляється між вищезазначеними вищими навчальними закладами у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Закон також забезпечує поглиблене вивчення української мови особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які прийняті на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Як пише Укрінформ, за даними Міністерства освіти і науки України, в рамках вступної кампанії в 2016 році в Україні до 12 освітніх центрів «Крим-Україна» звернулися близько 350 осіб з Криму. Загалом до університетів України через освітні центри «Крим-Україна» вступили лише близько 153 осіб, а це надзвичайно низький показник. Ця цифра вказує на складність і майже неможливість здобувати вищу освіту такими дітьми на підконтрольних українській владі територіях.

Зважаючи на складнощі, які виникають при перетині кордону з тимчасово окупованою територією, та матеріальні витрати, які є необхідними для отримання вищої освіти у зв’язку з необхідністю проживання на території, підконтрольній українській владі, вважається за доцільне надати можливість здобувачам вищої освіти з тимчасово окупованої території навчатися у вищих навчальних закладах півдня України, як територій, що розташовані найближче до зазначеної території, йдеться у документі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук