Верховна Рада змінила підхід до визнання акціонерного товариства публічним

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 листопада 20172230
Верховна Рада змінила підхід до визнання акціонерного товариства публічним
фото FinPost
ВРУ ухвалила законопроект про спрощення ведення бізнесу для українців

Верховна Рада на засіданні 16 листопада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №5592-д, який змінює підхід до поділу акціонерних товариств на приватні та публічні. За нього проголосували 237 народних депутатів, пише LB.ua.

Як зазначається, раніше організаційна форма бізнесу залежала від формальних ознак, але з 1 січня 2018 року цей підхід замінять на інший, який використовується в світовій практиці. Тепер критерієм публічності стане наявність або відсутність публічної пропозиції цінних паперів, тобто IPO (Initial Public Offering).

Акціонерні товариства, які не в змозі виконувати вимоги, що їх висувають до публічних (лістингових) компаній, зможуть вийти з «публічності». До них буде застосовано вимоги, які висувають до приватних акціонерних товариств.

В Україні велика кількість публічних АТ, що не робили публічної пропозиції акцій, але отримали цей статусу, тому що раніше таку форму зобов'язували застосовувати товариства з великою кількістю акціонерів. Очікується що тепер статус «публічності» буде підвищувати інвестиційну привабливість компанії і дозволить їй залучати дешевші фінансові ресурси.

«Так склалося, що в Україні у формі публічних акціонерних товариств існують тисячі юридичних осіб. І в зв'язку з цим вони зобов'язані виконувати зайві вимоги, тому що, по суті, ці організації не є публічними», - сказав народний депутат Павло Різаненко під час обговорення законопроекту.

За його словами, в проекті закону удосконалено статті, що стосуються оформлення, затвердження, публікації проспекту цінних паперів та терміну дії такого проспекту. Зокрема, скасовано оприлюднення проспекту цінних паперів у паперовій формі. Також удосконалено норми, що стосуються регулярної інформації про емітента. Знижений поріг розкриття інформації про власників голосуючих акцій приватних акціонерних товариств з 10% до 5%.

За оцінками Нацкомісії з цінних папепрів (НКЦПФР), нині мінімальні витрати ПАТ на розкриття інформації становлять близько 21 тис. грн на рік, тоді як у разі відмови від статусу ПАТ та ухвалення цього законопроекту вони скоротяться до 5,6 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук