НБУ запустив у готівковий обіг нові банкноти номіналом 1000 грн

Востаннє купюри нового номіналу НБУ впроваджував 13 років тому

ЕкономікаЮрій Братюк, 25 жовтня10561
НБУ запустив у готівковий обіг нові банкноти номіналом 1000 грн
фото НБУ
Нова купюра номіналом у 1000 грн

У п'ятницю, 25 жовтня, в готівковому обігу з'явиться банкнота нового найвищого номіналу — 1000 грн. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як вже зазначалося раніше, для початку Національний банк України випустив в обіг 5 млн банкнот номіналом у 1000 грн. Далі випуск буде здійснюватись по мірі надходжень замовлень від банків та потреб економіки.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 грн помітно відрізняється – її розмір становить 75х160 мм (розмір досі найбільшої купюри у 500 грн – 75х154). Основний колір – блакитний. Банкнота має як елементи захисту паперу, так інноваційні поліграфічні елементи захисту. Зокрема, «віконну» захисну стрічку і оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект.

Презентація купюри від Нацбанку

Останнього разу Національний банк уводив у обіг купюру нового номіналу 13 років тому – у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 грн. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 грн і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

В НБУ наголошують, що з того часу середньомісячна заробітна плата в Україні зросла майже вдесятеро. Зараз для отримання такої заробітної плати необхідно вже не менше 20 банкнот. Отож, після появи в обігу банкноти номіналом 1000 грн середньомісячна заробітна плата буде розмінюватися дев’ятьма банкнотами найвищого номіналу, що буде набагато зручніше для українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук