Відсьогодні в Україні скасовано додатковий імпортний збір

ЕкономікаІрина Данилів, 1 січня 201615960

Сьогодні 1 січня 2016 року набув чинності закон України «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності», який скасував додатковий імпортний збір в обсязі 5% для непродовольчих товарів і 10% – для продуктів.

Нагадаємо, він був введений 25 лютого 2015 року через різке погіршення платіжного балансу країни.  Стягувався з усього імпорту, крім критичного, наприклад медичні препарати та  енергетичні ресурси, зокрема газ. Низка країн, у першу чергу Росія, намагалися оскаржити правомірність введення цього збору через СОТ, проте їм це не вдалося. ЄС підтримав тоді його введення, за умови, що його стягнення припиниться до кінця 2015 року. 24 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон, який скасував стягнення додаткового митного збору.

За даними Мінфіну, за півроку, завдяки ввізному миту, до державного бюджету надійшло 12,5 мільярда гривень. Проте водночас Державна фіскальна служба України зафіксувала значне зростання ввезення до країни контрабандного товару після запровадження додаткового імпортного збору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук