Відомі митці Олег Тістол та Микола Маценко привезли до Львова проект «Нацпром»

Головні новини Львова 24.01Марічка Крижанівська, 24 січня 2018, 16:58 519 0

Одні із найпопулярніших, найдорожчих і найвідоміших сучасних художників України відкрили виставку у Львові. Кияни Олег Тістол та Микола Маценко привезли у галерею «Дзиґа» проект «Нацпром».

Кияни Олег Тістол та Микола Маценко ще у 90-х роках створили проект «Нацпром», де у спільних роботах досліджують національну культуру, історію і маніпуляції у цих сферах. Обоє активно виставляються у світі.

«Це така національна промоція, це просування цього бренду української культури, мистецтва як нашого основного експортного продукту», ‒ коментує Микола Маценко.

А нинішні культурні процеси в Україні оцінюють позитивно.

«Це така активна перемога культурного здорового глузду. Той процес, що у нас іде, позбавлений будь-яких культурних імітацій. Тим ми і відрізняємося від нашого сєвєрного сусіда, що там імітація культурного процесу 300 років, а у нас культура автохтонна така, яка вона є», ‒ ділиться своїм баченням Олег Тістол.

У галерею «Дзиґа» художники привезли, як вони кажуть, антикваріат, створене ще у 90-х, окрім кількох свіжих картин Олега Тістола із горою Ай-Петрі, цю серію автор назвав «Крим наш».

У проекті «Нацпром» митці часто працюють з історичними темами.

«До прикладу, ми привезли досить антикварну роботу 1993 року народження, називається вона «Ататюрк», на ній зображений Ататюрк і Пілсудський ‒ це про те, що вся історія нашої країни знаходиться в архівах Москви, Варшави, Стамбула, тобто ми виросли між Ататюрками і Пілсудськими», ‒ розповідає Микола Маценко.

Виставка у «Дзизі» триватиме два тижні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук