Відтік депозитів з українських банків становить вже ₴104 млрд

ЕкономікаІрина Данилів, 23 вересня 20144420

Відтік депозитів з банків в Україні становить 104 млрд грн. Про це на прес-конференції в Києві повідомила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, повідомляє РБК-Україна.

«Відтік депозитів з 21 січня поточного року становить 104 млрд гривень. Це близько 30% банківської системи. Частина цієї суми - це долари - 6,5 млрд. Решта – гривні», -  уточнила вона.

Олена Щербакова також розповіла, що в Нацбанку очікували, що у вересні настане період стабілізації, оскільки у червні-липні поточного року люди перестали забирати гроші з банків, проте у вересні відтік депозитів продовжився.

НБУ також продовжив обмеження на повернення депозитів. Відповідне рішення закріплене постановою НБУ №540 від 29 серпня «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України». Згідно з постановою кошти, розміщені в банках в іноземній валюті, можна знімати з депозитних та поточних рахунків, як і раніше, тільки у розмірі до 15 тис. грн в день на одну людину. Винятком є виплати коштів для дипломатичних представництв, міжнародних організацій, консульства та їх співробітників, які не є громадянами України та не проживають в ній постійно. Також цей ліміт не діє на виплату витрат на відрядження.

Крім того вчора Нацбанк ввів обмеження купівлю іноземною валюти. Від сьогодні одна людина зможе придбати валюти лише на 3 тис. грн в день. Зазначене обмеження не поширюється на випадки купівлі фізичними особами готівкової іноземної валюти з метою погашення зобов’язань в іноземній валюті за кредитними договорами, укладеними з банками.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук