Випускники з окупованого Донбасу зможуть вступити до вузів без складання ЗНО

СуспільствоАндрій Стець, 4 червня 20162240

В Україні набуло чинності законодавство, за якими випускники шкіл тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей отримали право вступу до українських вишів без ЗНО. Про це розповіла директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Надія Оксенчук, повідомляє «Укрінформ».

«Головна мета Закону - це надати можливість нашим учням із тимчасово окупованих територій на здобуття вищої освіти в Україні, не обов'язково складаючи ЗНО. Тобто випускники з цих територій можуть скласти державну підсумкову атестацію та отримати документ державного зразка про повну загальну середню освіту», - прокоментувала Оксенчук підписання Президентом Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції».

За словами Оксенчук, ця атестація є «такою собі контрольною роботою». Після її складання випускники зможуть за бажанням вступати до ВНЗ, які знаходяться на території Донецької чи Луганської областей, чи є переміщеними з окупованих територій. До того ж вони мають скласти вступні іспити.

Також залишається можливість вступу до ВНЗ для дітей з окупованих територій за результатами ЗНО (тим, хто його склав).

«У нас визначено школи, де учні з тимчасово непідконтрольних територій навчалися за екстернатною формою навчання та реєструвалися на ЗНО. Ті учні, які не змогли зареєструватися на основну сесію ЗНО, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО, яка проходитиме з 14 червня по 4 липня. Зі вступом Закону в силу учні зможуть і не складати ЗНО, а просто приїхати у зручний для них час для проходження підсумкової державної атестації у школі», - повідомила Оксенчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук