Віряни зі сходу 20-ма автобусами приїдуть до Львова поклонитися нерукотворному Лику Христа

Головні Новини за 03 лютогоОксана Сенишин, 3 лютого 2015, 13:18 4306 0

Реліквію, датовану третім століттям, виставили у Соборі святого Юра ще у п'ятницю, 30 січня. Україні для молитви з особистої захристії її передав на два тижні Папа Римський. Аби приступити до неї з поцілунком, вірні вистоюють у черзі годинами. 

«Я більше трьох годин стояв. З лікарні сюди прийшов. Хочу помолитися за душі тих хлопців, які воюють. За душу-тіло дітей, внуків. А для себе в останню чергу здоров'я проситиму. Спершу - людям, а потім – собі», - розповів парафіянин пан Василь. 

Лик Христа виставили до почитання під броньованим склом. Цілодобово його пильнують правоохоронці, адже ця реліквія з особистої захристії Папи Франциска. Кажуть, що її історія сягає стародавнього турецького міста Едесси, центру раннього християнства. 

«За час земного життя цар Едесси – Авгар - захворів на проказу. І він бажав зцілитися. Чув про присутність Христа, тому просив, щоб Ісус прийшов до нього і вчинив йому таку ласку. А оскільки Христос не міг це зробити, то лише обмив Своє обличчя водою, втер полотном - і так це полотно занесли царю Авгару. І він зцілився», - переповів неканонічні легенди прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк.

Святійший отець передав Україні Лик Христа з нагоди 25 річниці виходу церкви з підпілля, а також через початок війни. 

«Отеця Павела, який приїжджав сюди як представник Ватикану, який відповідальний за папську захристію, дуже вразила ситуація в Бориспольському аеропорту. Він побачив ввійськових. Його дуже збентежили нашивки у бійців на камуфляжі: з групою крові і резусом,» - уточнив суддя трибуналу Львівської митрополії УГКЦ Андрій Ханас. 

За безпекою реліквії Ватикан стежить через пряму відеотрансляцію в Інтернеті. До Лику Христа обіцяють прибути й 20 автобусів з вірними зі сходу України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук