<

Вистава «Зерносховище» стане предметом дискусії

КультураД.Ц., 15 червня 20155810
Вистава «Зерносховище» стане предметом дискусії

У суботу, 20 червня, у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва відбудеться відкритий перегляд вистави «Зерносховище». Після вистави, відбудеться обговорення та дискусія «Минуле на сцені: про рефлексію складної історії у театрі».

Постановка п'єси Наталі Ворожбит «Зерносховище» (режисер — Андрій Приходько) на сцені Театру юного глядача – одна з небагатьох спроб сучасного театру звернутись до теми Голодомору. Спектр дискусій, які розгорнулися в соціальних мережах і публічному просторі після прем'єри, коливається від повного несприйняття прочитання тексту і сучасних форм постановки до захоплення і повної підтримки задуму режисера. 

Під час дискусії учасники спробують дати відповіді на такі питання: Хто і як формує сьогодні образи минулого в публічному дискурсі? Як театр може/має розповідати про складне травматичне минуле? Яка роль у цьому істориків? Чи можуть історики поділитися монополією на складні теми з митцями і прийняти інші формами і форми розмови і презентації складного минулого?

Участь у дискусії візьмуть Наталя Ворожбит (драматург, авторка «Зерносховища», Київ), Андрій Приходько (режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, Київ), Олександр Зайцев (історик, Український Католицький Університет, Львів), Ірина Старовойт (літературознавець, філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка), Йоанна Віховська (театральний критик, куратор East European Performing Arts Platform/EEPAP), Варшава).

Вистава є спільним проектом Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва та Мистецької майстерні «Драбина». Це перша театральна копродукція у Львові, котра покликана продемонструвати, що сучасний театр в Україні можливий лише при співпраці та чесному партнерстві між державними інституціями та громадськими організаціями, митцями та кураторами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук