Віце-прем’єр звинуватив Росію у політиці денаціоналізації українців

Віце-прем’єр звинуватив Росію у політиці денаціоналізації українців
Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко

Російська Федерація проводить політику денаціоналізації українців, які перебувають на її території. Про це на відкритті VI Всесвітнього форуму українців заявив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, повідомили у прес-службі Кабміну.

«Питання підтримки українців в Росії є дуже важливим. Насправді, в РФ проживає близько 10 млн українців. Але останній офіційний російський перепис показав цифру 2 млн, а передостанній налічував 3 млн. Впроваджується цілеспрямована політика по денаціоналізації українців в Росії: Кремль хоче змусити їх бути ворогами свого народу і забути про своє коріння. Але ніхто з тих, хто відчуває себе українцем в Росії, не засуджує Україну і не відрікається від неї», – сказав Кириленко.

Віце-прем’єр привітав 16 українців, які приїхали на форум з Росії, і зазначив, що українській громаді зараз в РФ важко як ніколи – їх там переслідують, проти них влаштовують провокації. У зв’язку з цим Кириленко наголосив на важливості підтримки національної ідентичності українців.

«У Європейському Союзі, міжнародній спільноті, ми цікаві як унікальна нація зі своїми досягненнями, історією, мовою та культурою. І як би цього не хотілося нашим недругам, від власної національної ідентичності українці не відмовляться», – сказав він.

Віце-прем'єр-міністр запевнив присутніх, що співпраця з українцями, які живуть за кордоном, і в подальшому буде пріоритетом для української влади.

«Ми всі в уряді знаємо, що 25 років тому, якби не українці в світі, українцям тут було б набагато важче завоювати незалежність. Ми відчували тоді підтримку і, що найважливіше – відчуваємо її зараз за часів російської агресії проти України», – сказав він.

Зазначено, що у форумі беруть участь понад 300 делегатів з 36 країн світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук