Війна вашому дому
Культура

Війна вашому дому

Яку вигоду отримали митці, що підтримали Путіна та анексію Криму

Катерина Сліпченко, 13 жовтня 2017 836 1

21-22 жовтня у Києві фільмом Володимира Лерта «Мир вашому дому» відкриється дводенна презентація 47-го фестивалю «Молодість».

«Мир вашому дому» - фільм за мотивами п'єси Григорія Горіна та твором Шолом-Алейхема. Головну роль у картині зіграв російський актор Євген Князєв, відомий зокрема за роллю Вольфа Мессінга.

Зніматися у ролі Тев’є молочника він розпочав у 2013 році. А в 2014 році актор підписав лист на підтримку агресивної політики Путіна щодо України та анексії Криму. Його прізвище фігурує у списку під номером 190.

В прокат фільм вийде 26 жовтня, отримавши від Держкіно прокатне посвідчення як національний фільм.

Про якість фільму поговоримо тоді, коли він вийде у прокат, а наразі – про виконавця головної ролі, чия політична позиція може спричинити чималий скандал.

Таке кіно

Зрозуміло, що вибір фестивалю не міг не викликати великої кількості запитань. Вони й прозвучали під час оголошення програми фестивалю у Києві. Продюсер фільму «Мир вашому дому» Юрій Карновський наголосив, що Держкіно виділило гроші на фільм ще у 2013 році (до слова - ₴9 млн). До анексії Криму був затверджений на головну роль Євген Князєв. Також ще у 2013 році був відзнятий матеріал, який складає приблизно третину фільму.

«Людина літала до Києва у 2015 та 2016 роках, жодних запитань у СБУ до нього не було», - зазначив Карновьский. «По-друге, людина очолює Щукінський театральний інститут, тобто є ще і чиновником», - пояснив вчинок актора продюсер.

У світі відбуваються протести проти виступів митців-«підписантів» (на фото - протест проти концерту В. Гергієва у Лондоні)

«У 2013 році не було чимось особливим запрошувати російських акторів. А коли почалась анексія Криму, в пресі фігурувало слово “зелені чоловічки”. Тобто реальної інформації про те, що там відбувається, в Москві не було. Князєв пояснював мені, що йому подзвонили з російського Мінкульту та запитали: він за війну чи за мир в Україні? Він, звичайно, сказав, що він проти війни. Він не бачив жодного тексту», - розповів він.

Генеральний директор кінофестивалю «Молодість» пояснив вибір тим, що «не так часто є український фільм, яким можна відкривати фестиваль». На його думку, фільм «зображує ту Російську імперію, наслідки якої зараз відтворює президент Путін».

Щодо Князєва, то Халпахчі додав, що «його немає у чорних списках. Це людина, яка, на відміну від Міхалкова, не висловлювалася більше щодо України».

«Під тим же листом стоїть підпис Олексія Баталова. Я не думаю, що сьогодні таки фільм як “Летять журавлі” не треба показувати в Україні, бо там грає Боталов», - додав Халпахчі.

Фільм Кіри Муратової «Три історії» потрапив під заборону

До слова, через участь тих, хто підтримав анексію Криму та війну на Донбасі, в Україні заборонені деякі фільми класиків українського кіно Романа Балаяна та Кіри Муратової, у яких зіграли російські актори, внесені до Переліку осіб, що загрожують національній безпеці України. СБУ навіть просило Мінкульт в якій закликало переглянути цю ситуацію.

Коштовний підпис

Те, що той чи інший «підписант» є не лише митцем, а ще й чиновником, те, що «за його спиною – колектив», є одним із найпоширеніших аргументів, які мали б виправдати такий вчинок. Проте хотілося б подивитись, які дивіденди від російської держави отримали «колеги» Євгена Князєва по листу на підтримку Путіна.

Ось лише декілька прикладів, які наводить російське видання «Собеседник».

Співак Ніколай Расторгуєв отримав від російського Мінкульту для ТОВ «Продюсерська компанія Ніколая Расторгуєва» 27 млн руб. на створення патріотичного фільму «72 години».

Диригентові Юрію Башмету належить ТОВ «Центр творчих зустрічей "Ельба"». Ця компанія отримала 9 млн. руб. за послуги харчування у навчальних закладах та на заходах комітету із зовнішніх зв'язків Санкт-Петербурга. Раніше в гастрономічному бізнесі народний артист участі не брав.

Юрій Башмет годує школярів та студентів за державний кошт

Музикант Ігор Бутман заробив на держзамовлення зі своїм оркестром 4,75 млн руб. Але це ще далеко не все. З 2016-го йому належить частка (17%) в ТОВ «ІБК "Батьківщина"», яке отримало нещодавно держпідряди на 414 млн руб. на будівельно-монтажні роботи в Митіщинській поліклініці. Також джазмен влітку минулого року став власником частки у 25% в ТОВ «Ліфтове партнерство».

Отримують регулярні держзамовлення також піаніст Денис Мацуєв (близько 79 млн руб.), голова Союзу театральних діячів Олександр Калягін (22 млн руб.) й інші представники творчої інтелігенції. Часом навіть абсурдні.

Наприклад, Надія Бабкіна, бувши директоркою державного театру фольклору «Російська пісня», замовила сама у себе за 8,2 млн руб. «Послуги в галузі виконавчих мистецтв».

Геннадій Хазанов, крім керівництва Московського театру естради, веде і комерційну діяльність як індивідуальний підприємець. Так, від Мінкульту Татарстану він виграв конкурс з цікавим предметом закупівлі: «Забезпечення своєї участі в сольній виставі Г. В. Хазанова». Ціна питання - 800 тис. руб. Всього він таким чином отримав 6,5 млн руб.

А зірка нового українського фільму Євген Князєв тим часом за державний кошт навчатиме акторської майстерності представників різних професій: вчителів, юристів, журналістів, менеджерів з продаж…

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук