Водних ресурсів Криму вистачить лише для 43% населення окупованого півострова, – НАНУ

ЕкономікаАндрій Стець, 6 листопада 201611940
Північно-Кримський канал до 2014 року забезпечував до 85% потреб Криму в прісній воді[

Власних водних ресурсів у анексованого Росією Криму без дніпровської води з материкової частини України вистачить лише для забезпечення потреб менше половини населення півострова. Про це повідомив директор Інституту водних проблем і меліорації НАН України Михайло Ромащенко, повідомляє «Крим.Реалії».

«15 водосховищ об'ємом 450 млн м які сьогодні заповнені десь на 100 млн м. Якщо розраховувати за потребами, то можна говорити десь про мільйон населення», – сказав Ромащенко.

За словами директора Інституту водних проблем і меліорації, дисбаланс між потребою у водних ресурсах і забезпеченістю ними в Криму високий.

«Ми робили підрахунки щодо забезпечення водою регіонів України. У Криму стоїть показник 380 м на людину в рік. За класифікацією ООН, на рік на одну людину норма становить 1700 м . Тому ми класифікували Крим як регіон із катастрофічно низькою забезпеченістю водними ресурсами», – сказав Михайло Ромащенко.

Населення Криму, за даними окупаційної влади, на початок 2016 року становить 2 323 369 постійних жителів, таким чином води вистачить лише для 43% населення півострова.

Нагадаємо, що після анексії Криму Росією Україна припинила постачати воду на півострів Північно-Кримським каналом, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук