Володимир Омелян звинуватив Бальчуна у «шулерстві» зі звітами «Укрзалізниці»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 3 серпня 20173993
Володимир Омелян звинуватив Бальчуна у «шулерстві» зі звітами «Укрзалізниці»
фото УНІАН
Фінансова звітність УЗ показує погіршення, а не покращення фінансових показників

Фінансова звітність «Укрзалізниці» показує погіршення реальних фінансових показників. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр інфраструктури Володимир Омелян у четвер, 3 серпня.

Міністр зазначив, що коректний аналіз чистого прибутку «Укрзалізниці» за I півріччя 2017 року та І півріччя 2016 року потребує корекції у виключенні:

  • впливу курсової різниці;
  • зменшення у 2017 році витрат на амортизацію;
  • перенесення капітальних ремонтів основних засобів з собівартості на капітальні інвестиції;
  • впливу індексації тарифів на вантажні перевезення.

Якщо застосувати усі ці показники, то за словами Омеляна, «фактичний показник чистого збитку за 1-ше півріччя 2017 року становить -4,93 млрд грн, що гірше ніж у аналогічному періоді 2016 року на 1,14 млрд грн».

Між тим, 2 серпня голова «Укрзалізниці» Войцех Бальчун повідомив, що чистий консолідований прибуток компанії в першому півріччі 2017 року становив 122,5 млн грн, при тому, що за аналогічний період 2016 року був зафіксований чистий збиток близько 3,78 млрд грн. «Маємо свіжі цифри. Так, від початку 2017-го року чистий прибуток ПАТ «Укрзалізниця» покращився на 3,9 млрд.грн. Інвестиції зросли на 180%. Як наслідок, консолідований чистий прибуток склав 122,5 млн. грн., що на 3,9 млрд. грн більше, ніж у першому півріччі 2016-го року», - написав напередодні Войцех Бальчун.

Володимир Омелян також повідомив, що з наступного понеділка, 7 серпня, Державна аудиторська служба України за дорученням прем'єр-міністра починає перевірку фінансово-господарської діяльності «Укрзалізниці» і «з легкістю підтвердить» наведені ним факти.

Як повідомлялося, ситуація з різними фінансовими показниками двох джерел - міністерства та дежпідприємства - траплялася і раніше. За інформацією прес-служби, «Укрзалізниця» за 2016 рік отримала 303 млн грн чистого прибутку, а за словами Володимира Омеляна, аудиторська компанія E&Y підрахувала, що в 2016 році УЗ спрацювала зі збитками в 7 млрд грн. 2015 рік компанія закінчила зі збитком понад 16 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук