Волонтери зняли фільм про шахтарські родини з Донеччини та Львівщини

Перший показ стрічки «Шахтарські історії» відбудеться у Червонограді 24 вересня

КультураМар'яна Вербовська, 22 вересня 20169150
Волонтери записали 30 розмов з шахтарями

У суботу, 24 вересня, у Червонограді покажуть фільм «Шахтарські історії» про шахтарські родини з Донеччини та Львівщини. Фільм створили на основі розмов з гірниками, які записали волонтери проекту протягом літа 2016 року. Усіх охочих запрошують на показ о 13:00 у Народний дім на проспекті Шевченка, 15. 

«Ми зібрали 30 життєвих історій людей, які живуть на Сході та Заході України, аби показати, наскільки їхні долі подібні. Основна ідея проекту полягає у сприянні діалогу між індустріальними регіонами», – розповіла ZAXID.NET Марія Ворончук, інформаційна менеджерка проекту «Шахтарські історії».

За словами Марії Ворончук, Червоноград стане першим містом, де покажуть фільм, 29 вересня на показ запрошують у місті Покровську, Донецької області. Восени «Шахтарські історії» обіцяють привезти до Львова, наразі точної дати організатори не називають, але усі деталі обіцяють публікувати на своїй сторінці у мережі.

Надія Перетятко розповідає про роботу на шахті «Відродження» у селі Межиріччя, Львівської області

Фільм складається з низки інтерв’ю з чоловіками і жінками, які розповідають чому обрали роботу на шахті і про те, як після цього склалося їхнє життя. Організатори не мали спеціальної вибірки, а обирали тих людей, які самі хотіли розповісти свою історію і мали активну позицію.

Згідно з офіційною статистикою у Львівській області діють 9 шахт, в Донецькій області - 37 шахт (територія підконтрольна Україні). Велика кількість шахт є збитковими і деякі з них перебувають на межі закриття, втім великий відсоток мешканців, особливо східного регіону, працевлаштовані саме у вугільній промисловості, адже в таких містах мало іншої альтернативи і люди йдуть працювати на шахти.

Проект реалізовує Міжнародна громадська організація «Основи свободи» та Громадська організація «Наше майбутнє».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук