Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві

Патріарх Варфоломій заявив, що українська православна церква отримає автокефалію, бо це її право

23 вересня

Вселенський патріарх Варфоломій заявляє, що відправив повідомлення усім сторонам (помісним православним церквам) про те, що Україна отримає автокефалію, тому що це її право. На цьому патріарх наголосив у неділю, 23 вересня, звершуючи Божественну літургію в церкві св. Фоки в Стамбулі, повідомило видання Fanarion.

«У присутності представника Чеської православної церкви вселенський патріарх сказав, що церква Чехії та Словаччини – найновітніша з автокефальних церков, яку Вселенський патріархат проголосив автокефальною у 1998 році. Зараз настала черга України, яка отримає статус автокефалії, який, я сподіваюсь, надовго, незважаючи на існуючі реакції, і це буде тому, що це її право», – сказав Варфоломій.

«Це її право на отримання статусу автокефалії, а з іншого боку, це право, та дійсно виключне право, нашого Вселенського патріархату надавати автокефалію усім новим православним церквам, починаючи з Росії в XVІ столітті, і чеської та словацької, як я сказав раніше», – наголосив Вселенський патріарх.

Він також додав, що Константинопольська церква не боїться погроз.

«Як недавно я казав в одній промові, Вселенський патріархат ані загрожує, ані перебуває під загрозою, але невпинно прогресує у виконанні священних апостольських правил та у виконанні та дотриманні привілеїв, які встановлено правилами Вселенських соборів. Ці правила Вселенських соборів і привілеї, надані цими соборами найпершій церкві Константинополя, ми не залишаємо їх. Ми поважаємо їх, ми зберігаємо їх, і ми також будемо їх реалізовувати у випадку України та інших країн», – запевнив Варфоломій.

Нагадаємо, 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент Петро Порошенко заявив, що він з ієрархами УПЦ КП і УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні та закликав парламент підтримати це звернення.

19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента, яку 22 квітня прийняв до розгляду Синод Вселенського патріархату.

3 вересня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат ухвалив рішення надати державам право на створення помісної церкви без урахування позиції Москви, а вже 7 вересня Вселенський патріарх призначив до Києва своїх екзархів для вирішення питань, пов’язаних з наданням українській православній церкві автокефалії.

17 вересня Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським та єпископом Іларіоном Едмонтонським, які зазначили, що готові до плідної співпраці та вже призначили кілька зустрічей з представниками релігійних організацій в Україні.

Разом з тим, створенню помісної православної церкви в Україні активно протистоїть Російська православна церква (РПЦ) та підпорядкована їй Українська православна церква Московського патріархату. Зокрема, УПЦ МП заявила, що не визнає нової помісної церкви, а її митрополит Антоній пригрозив «мирною громадянською непокорою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Вони вирішили, що зажерливі буржуа щось собі вигадують. Чому б не скористатись?»
У ДТП в Жовківському районі загинув 22-річний патрульний поліцейський
Королівство іграшок
Львівський SMM Forum пікетували через російськомовних спікерів
Актори «Дизель шоу» потрапили у смертельну ДТП на Київщині
Через ймовірне замінування з львівського вокзалу евакуювали близько 800 осіб
Біля арсеналів в Ічні перед вибухами бачили двох чоловіків у камуфляжі
У Львові внаслідок ДТП автомобіль виїхав на тротуар та травмував жінку з дитячим візочком
Україна і МВФ досягли угоди за новою програмою stand-by на 3,9 млрд доларів
Православна імперія та українська церква