Вселенський патріархат прокоментував погрози РПЦ розірвати стосунки через томос для України

Архієпископ Вселенського патріархату нагадав, що автокефалія Російської православної церкви була самопроголошеною і Україна не є її канонічною територією

СуспільствоВолодимир Пиріг, 14 вересня 201827141

Представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Йов прокоментував погрози Російської православної церкви (РПЦ) розірвати стосунки через автокефалію для Української православної церкви. За словами Йова, припиняти євхаристійне спілкування потрібно через поважні, догматичні причини, а не через примхи.

«Відносно питання розколу і автокефалії в Україні: всім відомо, що ця проблема не є питанням богословського характеру, і тут не потрібно звинувачувати будь-кого в єресі. Тому, погрози у розриві євхаристійного спілкування, якщо Україна отримує автокефалію, є, скоріш за все, зловживанням Євхаристією», – заявив архієпископ в інтерв'ю виданню Cerkvarium.

Архієпископ Йов нагадав, що Вселенський патріарх Діонісій IV у 17 столітті дав Москві лише дозвіл висвячувати митрополита Київського, який повинен був продовжувати поминати патріарха Вселенського і залишатися його екзархом.

«Виходить, що з політичних обставин Київська Митрополія потрапила лише в адміністрацію Православної Церкви в Росії, але жодної передачі Київської митрополії Москві в 1686 р. не було, як, до речі, підкреслює томос про автокефалію Православної Церкви в Польщі від 1924 р."» – додав Йов.

За словами Йова, якщо брати історію православної церкви в Росії, то її автокефалія була самопроголошена в 1448 р., коли в Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Константинополя.

«Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано Православній Церкві в Росії томосу про автокефалію! В 1589-1590 роках Вселенський Патріарх Ієремія ІІ просто нормалізував ситуацію, піднявши цю кафедру на патріарше достоїнство, при тому, що було дозволено Московському архієрею “називатися” патріархом, при умові, що він мав поминати патріарха Вселенського і вважати його “як свого главу і першого”, як сказано в грамоті», – наголосив архієпископ.

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій І призначив до Києва двох екзархів в рамках підготовки до надання автокефалії Українській Церкві. Особистими представниками Патріарха призначені Архієпископ Даниїл Памфілійський зі США і Єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Галльський Еммануїл заявив, що призначені до Києва екзархи допоможуть прокласти шлях до автокефалії. За словами Еммануїла, Константинопольський патріархат, як материнська церква, після глибокого аналізу питання вирішив надати автокефалію Українській православній церкві, і додав, що митрополит Київський канонічно підпорядковувався Вселенському Патріарху.

РПЦ висловила різкий протест в зв'язку з призначенням константинопольських екзархів, назвавши це «вторгненням на свою канонічну територію» і пригрозила розривом євхаристійного спілкування. Українська православна церква Московського патріархату також заявила, що не визнає нову українську православну церкву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук