ВР підтримала звернення до Вселенського патріарха про створення помісної церкви в Україні
Проти звернення виступив лише «Опозиційний блок»
Народні депутати України підтримали звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. За відповідну постанову на засіданні в четвер, 19 квітня, проголосували 268 народних депутатів.
По фракціях голоси народних депутатів розподілилися таким чином: «Блок Петра Порошенка» – 99, «Народний фронт» – 73, «Самопоміч» – 19, фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» – 16, «Батьківщина» – 15, група «Воля народу» – 11, депутатська група «Відродження» – 1.
Фракція «Опозиційний блок» не дала жодного голосу за цей проект постанови, більшість її членів проголосували проти неї.
Співавторами проекту стали спікер Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, лідери фракцій Артур Герасимов (фракція «Блок Петра Порошенка»), Максим Бурбак (фракція «Народний фронт»), Юлія Тимошенко (фракція «Батьківщина»), Олег Ляшко (фракція «Радикальної партії»), Олег Березюк (фракція «Самопоміч»), а також представник президента у Верховній Раді, членкиня фракції БПП Ірина Луценко та інші парламентарії.
«Підтримуючи важливість надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні, на основі якого вона зможе зайняти гідне місце в сім'ї помісних православних церков, Верховна Рада України постановляє: підтримати звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні», – йлдеться в постанові.
До документа також додається відповідне звернення президента України, в якому він просив Вселенського патріарха про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні.
«Цей довгоочікуваний Томос стане не тільки торжеством православ'я, а й актом глибокої історичної справедливості. Саме з Царгорода пролилось на нашу благословенну землю світло християнської віри», – йдеться в тексті президентського звернення.
У ньому Порошенко також зазначив, що цей довгоочікуваний документ «ще більше зміцнить релігійну свободу в Україні і міжконфесійний мир, посилить права і свободи громадян, які не будуть ділитися на нібито канонічних і неканонічних».
«Ви, Ваша Всесвятосте, – єдина особа в світі, яка має канонічне право і законну владу вирішувати такого роду питання. Вся наша нація дивиться на Вас з благоговінням і надією, тому що саме у Ваших силах – подарувати нам єдність, мир і злагоду, яких ми так потребуємо і яких ми так довго були позбавлені. Ваше благословення, так само як і грамота, надана нашій українській церкві, довершать утвердження незалежності та самостійності України в духовному вимірі», – сказав президент України у своєму зверненні до патріарха Варфоломія.