Порошенко гарантував невтручання держави у створення єдиної православної помісної церкви

Президент України Петро Порошенко наголошує, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

«Хочу запевнити, що томос, на який ми так сподіваємося і для отримання якого докладаємо зусиль, і поява визнаної єдиної помісної церкви аж ніяк не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина православна помісна церква не стане державною. Всі віряни мають і матимуть право вільно обирати собі і конкретний храм, і церковну юрисдикцію», – сказав Порошенко у своєму зверненні до народних депутатів під час свого виступу у Верховній Раді в четвер, 19 квітня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що «хто захоче залишитися в тій церкві, яка збереже єдність з РПЦ, теж збережуть за собою гарантоване право власного вибору».

Він також наголосив, що насильство в міжконфесійних відносинах може зробити досягнення єдності церкви в Україні неможливим. «У таких питаннях, як релігійне, будь-які примуси або заборони категорично неприпустимі. Хочу окремо наголосити на неприйнятності будь-якого насильства в міжконфесійних відносинах. Його сплески, не доведи Господи, сутички не наближатимуть нас до мети, а віддалятимуть. Крім того того: можуть унеможливити її досягнення», – сказав президент.

«Буде автокефалія, час усе розставить по місцях. Не за день, не за місяць, не за рік навіть, але розставить», – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, в четвер Верховна Рада розглядає проект постанови про підтримку звернення президента до патріарха Варфоломея I про надання дозволу на створення єдиної православної помісної церкви. Проти такого проекту постанови виступив «Опозиційний блок», який стверджує, що такі питання мають вирішуватися лише в рамках міжцерковного діалогу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук