Вже доставлений в Україну газ оплатять за ціною $268 за тисячу кубометрів

ЕкономікаО.Г., 30 жовтня 20140

Уже доставлений до України газ оплачуватимуть за ціною $268 за 1 тис. куб. м, незалежно від позиції ВАТ «Газпром».

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, пише «Інтерфакс».

«Позиція України, що загальний обсяг газу ми можемо оплачувати за ціною 268 доларів. «Газпром» може розцінювати це по-своєму, але наша позиція, що вже доставлений в Україну газ буде оплачуватися за ціною 268 доларів», - сказав Яценюк, відкриваючи засідання уряду четвер, 30 жовтня.

У зв'язку з цим прем'єр зазначив, що в Україні для цього на рахунках зберігається $3,1 млрд, як фінансова допомога Міжнародного валютного фонду і Європейського Союзу.

«Таким чином, надані в минулому обсяги природного газу українською стороною враховуються за ціною 268 доларів, і для цього Україна має всі необхідні кошти, щоб повністю закрити рахунки з постачання природного газу, які були здійснені раніше», - підсумував прем'єр.

Водночас проміжна ціна російського газу в зв'язку із здешевленням нафти на світовому ринку може бути знижена з раніше обумовленою $385 за 1 тис. куб. м до $378 за тис. кубометрів у IV кварталі поточного року і $365 за тис. куб. м - в I кварталі 2015 року, каже прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Зараз ми підійшли до позиції, коли ціна визначатиметься за формулою, яка є безпосередньо в контракті, при цьому на цю формулу впливає вартість нафти, що значно знизилася. Це означає, що в останньому кварталі цього року ціна буде 378, а перший квартал наступного року ціна буде на рівні 365», - сказав він.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук