«Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею»

Промова українського режисера Олега Сенцова у Лефортовському суді Москви 7 липня 2014 року

«Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею»
фото RIA Novosti

7 липня Лефортовський суд Москви залишив під вартою до 11 жовтня українського режисера Олега Сенцова. Російський опозиційний телеканал “Дождь” опублікував повний текст промови Сенцова під час судового засідання. 

 

 

«Я хочу заявити, що я ніколи не був членом Правого сектора, що не організовував жодних терористичних груп, що не організовував жодних терористичних актів на території Криму.

Вважаю день 9 травня святим для будь-якого слов'янина, і монументи, пов'язані з цим днем також є недоторканними, тому звинувачення в спробі підривів таких пам'ятників вважаю не тільки образливим для себе, а й необгрунтованим. Я не визнаю себе винним і не вважаю себе організатором цих злочинів.

Я вважаю свою справу сфальсифікованою і політичною, тому що вона грунтується на свідченнях двох підозрюваних, які (свідчення) були отримані спочатку під тортурами, а зараз вони від них вже не можуть відмовитися. Їм обіцяли маленькі терміни ув'язнення. 

До мене теж спочатку застосовувалися тортури: я був затриманий не 11-го числа, а 10-го, і на неофіційному допиті в будівлі СБУ Симферополя проти мене застосовувалися тортури з побиттям і приниженням з метою отримання зізнань і свідчень проти керівництва Майдану і України, нібито були замовниками злочинів. Після моєї відмови мені сказали, що тоді я буду організатором цих злочинів у суді, і мені перекваліфікували справу на більш тяжку статтю.

Я хочу заявити, що не планую мити вікно у своїй камері в Лефортові, бути на 6-му поверсі зі Слідчим комітетом або вчиняти будь-які інші дії суїцидального характеру. Хоча такі погрози на мою адресу я отримував.

Також хочу заявити рішучий протест проти спроб позбавлення мене громадянства України: я як був громадянином України, так і залишаюся. Я не визнаю анексії Криму та військового захоплення Криму Російською Федерацією і будь-які угоди, які укладає нелегітимний уряд Криму з РФ вважаю недійсними.

Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею в громадянство. Жодних заяв я не писав з приводу прийнятя російського громадянства і відмови від громадянства українського.

Я не маю жодних ілюзій з приводу російської системи правосуддя, тому до вироку я готовий.

З приводу того, що я був попереджений за добу про арешти активістів: мені дзвонив Афанасьєв - явно розгублений, запрошуючи мене на зустріч. Я зрозумів, що перебуваю під загрозою і на зустріч не пішов, але, тим не менш, залишився в місті і ще протягом півтори доби, поки не був заарештований, намагався якось допомогти своїм активістам. Коли мене заарештували і я дізнався, що даються свідчення про те, що я - організатор якихось терористичних аків, я був дуже здивований.

У мене в принципі все, ваша честь. Я вважаю, що я не винний і що мене треба звільнити з-під варти, відправити на мою батьківщину і там залишити під захистом».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук