Як роблять «Золоту пальмову гілку»
Культура

Як роблять «Золоту пальмову гілку»

Ювелірний дім Chopard розповів про виготовлення головного призу Канн

Катерина Сліпченко, 24 травня 2015 624 0
фото Festival de Cannesde Cannes

Сьогодні, 24 травня, стане відомий володар «Золотої пальмової гілки». Після перегляду останнього конкурсного фільму журі ізолюють від зовнішнього світу, вилучають усі мобільні пристрої та чекають на його рішення.

А тим часом директор департаменту високого мистецтва ювелірного дому Chopard, який виготовляє приз, Марк Кутте докладно розповів про те, як створюється «Золота пальмова гілка».

Виготовлення цієї легендарної нагороди коштує €20 тис. З минулого року вона виготовляється з так званого «чесного золота» (це золото видобувається з дотриманням норм соціальної відповідальності та не шкодить екології).

Для того, щоб «Золота пальмова гілка» з’явилась, потрібно понад 40 годин роботи майстрів різних спеціальностей: ювеліра, ливарника, полірувальника, шліфувальника і навіть шовкографа.

«Золота пальмова гілка» складається з центрального стебла, від якого відходять кілька листочків. Історія створення «Золотої пальмової гілки» розпочалась у 1998 році.

Спочатку вона стає блоком з ювелірного воску, з якого виліпили черешок і, один за іншим, три листки різної довжини.

Потім воскову гілку поміщають всередину резервуара, наповненого рідким гіпсом. Гіпс топить восковий зліпок, який розтане при нагріванні, тоді як гіпс затвердне, приймаючи форму «негативу».

Потім додаються у ці форми гранули золота, які при нагріванні стануть рідкими і заповнять золотою масою порожнини форми. Це золото 18 карат, оптимальне для подібної роботи, яке складається на 75% з чистого золота і на 25% - зі срібла.

Ця «груба» версія надходить в руки майстрів центральної майстерні Chopard у Женеві, щоб надати їй блиску і сяйва справжньої золотої коштовності.

Потім настає черга наступного важливого етапу - майбутню нагороду закріплюють на п'єдесталі з гірського кришталю. Для створення п'єдесталу береться за основу або чистий кристал, видобутий в горах Швейцарії чи Німеччини, або великі кристали, розміром з футбольний м'яч.

Готовий твір поміщають у футляр.

За історію свого існування «Золота пальмова гілка» зазнала декілька змін: спочатку її робили з позолоченої міді, потім з позолоченого срібла, і потім із золота 18 карат. Протягом останніх двох років «Золоту пальмову гілку» виробляють із золота, що має сертифікат Fairmined («екологічного» золота, видобутого в шахтах, контрольованих недержавними організаціями з захисту навколишнього середовища). 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук