Якщо барельєф Стусу не пошкоджений, його перевезуть до Вінниці, – заява ДонНУ

КультураВолодимир Пиріг, 5 травня 20156910

Керівництво Донецького національного університету зробить усе можливе, щоб евакуювати демонтований сепаратистами барельєф Василя Стуса до Вінниці, йдеться в заяві навчального закладу, який наказом Міністерства освіти і науки від 30 вересня 2014 року переведено до Вінниці.

«Донецький національний університет як громада, що представляє інтелектуальну еліту України, обурений фактом демонтажу барельєфа Василя Стуса на будівлі філологічного факультету в м.Донецьк, що була захоплена у вересні 2014 р. терористичним угрупованням «ДНР». Сподіваємося, що конструкція ціла та перебуває у безпеці. Керівництво ДонНУ та університетська громада зробить усе можливе, щоб евакуювати барельєф Василя Стуса до м.Вінниця», – йдеться у повідомленні.

ДонНУ розцінює демонтаж як акт вандалізму, який свідчить про низький рівень культури, антиукраїнську позицію та неповажливе ставлення до випускників вишу керівництва псевдоуніверситету та тих, хто сприяв цій акції.

«Ставлення до особистості Василя Стуса може бути різним, але беззаперечним є той факт, що його доля тісно пов'язана з Донецьким національним університетом і філологічним факультетом. Знищення історії ДонНУ вказує на неможливість асоціації спільноти, яка перебуває в стінах університету за донецькою адресою, зі славним ім'ям Донецького національного університету», – наголошується в заяві.

Як повідомляв ZAXID.NET, в окупованому Донецьку в ніч на 5 травня терористи демонтували барельєф українського поета і правозахисника Василя Стуса на корпусі філологічного факультету Донецького національного університету. Як відомо, з 1954 до 1959 рр. він навчався в цьому виші, який тоді називався Сталінський педінститут, і закінчив його з червоним дипломом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук