Якщо не подолати страх людей, піднесення економіки не буде, - Пинзеник

6 жовтня 20128856
Віктор Пинзеник

Для покращення показників української економіки необхідно змінювати інвестиційний клімат, адже навіть всередині країни є достатньо грошей. Про це в ефірі програми «Шустер live» заявив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

«Якби ми не хотіли тримати гривню стабільною, вона не тримається. Резерви не призеначені на те, щоб штучно тримати курс.  Проблема в дисбалансі потоків грошей. Перша частина балансу - торгівля. Експорт український менший за імпорт більше ніж на 8,6 млрд доларів. Це за 7 місяців цього року. Україна має зовнішніх боргів на 129 млрд доларів, з них повертати впродовж року треба до 60 млрд доларів. Що може бути джерелом погашення цих боргів?», - заявив Віктор Пинзеник і додав, що Україна стала заручницею російської гри в рулетку: пофортить чи не пофортить. За його словами, внутрішніх резервів не вистачає.

На його думку, реагувати на цю проблему треба обмінним курсом. «Обмінний курс – це елемент підвищення конкурентноздатності національної економіки за рахунок експорту», - сказав Віктор Пинзеник.

Крім цього, як зазначив він, треба змінювати інвестиційний клімат. За його словами, необхідно усунути залежність українських підприємців від волі чи свавілля чиновника, в іншому випадку прориву в економіці не буде.

«Це фундаментальні речі, які блокують інвестиції  в економіку. Бо навіть всередині країни є достатьо грошей. На руках у людей у країні є 200 млрд грн. Це ж розумні люди, які хочуть заробляти. Чому не роблять? Бо бояться, і поки ми не усунемо цей страх, то піднесення не буде», - сказав економіст.

Також в ефірі він заявив, що бюджет цього року провалюється.

Нагадаємо, голова ради об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк зазначив, що зовнішній борг України становить 62 млрд доларів. Також економіст Олег Шейко заявив, що не розуміє, чому влада України бореться за сильну гривню.

Як інформував  ZAXID.NET, Міністерство фінансів прогнозує, що розмір державного боргу до кінця 2012 року складе 404,1 млрд гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Чиновник 7 жовтня 2012, 23:44

  "Крім цього, як зазначив він, треба змінювати інвестиційний клімат. За його словами, необхідно усунути залежність українських підприємців від волі чи свавілля чиновника, в іншому випадку прориву в економіці не буде."
  Пинзенык обалдел чи шо? Это же как мы чиновники жить будем? Не выйдет "усунуты залежнысть вид нас"

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 7 жовтня 2012, 09:51

  Якщо не подолати олігархію, то Україна завжди буде опинятися у списках найвідсталіших країн світу. Мільйони українців ледве зволять кінці з кінцями, а сотня-друга сімей визискує Україну і керує державою. Цьому треба покласти край. Тільки нова революція, доведена до логічного завершення, може повернути Україну на шлях цивілізаційно-національного розвитку. Вибори покажуть, чи українці хочуть бути незалежною, економічно успішною країною з національною культурою, яка органічно впишеться у ЄС. Геть комуно-голубих від влади! Комуно-голубі - це прихвостні Кремля та олігархів. Вони хочуть поступово перетворити Україну на Білорусь-2. Українці, станемо на захист своєї гідності та свободи!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Blubol Ivo 7 жовтня 2012, 09:27

  Ці мільярди всі в країні і вони мають повернутися народу шляхом конфіскації від протизаконних дій сволоти, яка дурила, грабувала, спекулювала, брехала, плюндрувала, знищувала та вивозила ті кошти за бугор - що і тепер робить.
  СС (соціальна Справедливість ) має панувати, керувати, захищати Людей і знищувати сволоту.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук