Янукович окреслив п’ять напрямків економічних реформ
22 березня під час першого засідання Комітету з економічних реформ Президент України Віктор Янукович окреслив п’ять основних напрямків програми економічних реформ. Йдеться про забезпечення сталого економічного розвитку, комфортного бізнес-клімату та залучення інвестицій; технологічну модернізацію економіки і розвиток інфраструктури; створення умов для економічного розвитку регіонів (передусім, сільських територій і монофункціональних міст); формування нової якості міжнародної інтеграції та економічної співпраці; реформу соціальної сфери.
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Глави держави.
«Ми сформуємо нову модель для динамічного розвитку насамперед через реформу державних фінансів, прийняття податкового кодексу, формування стабільності на грошово-кредитному та валютному ринках. Адміністративне навантаження на бізнес буде зменшено. Розвиток фінансового сектору відновить довіру до банків і забезпечить реальний сектор доступними кредитами та іншими ресурсами», – сказав В. Янукович.
Глава держави окремо відзначив виняткову важливість розвитку транспортної інфраструктури, ефективного реформування у сфері енергоспоживання та енергозабезпечення.
Говорячи про створення умов для економічного розвитку регіонів, Президент підкреслив: безумовно, таке завдання вимагає реформування міжбюджетних відносин.
Реформування соціальної сфери Віктор Янукович назвав на сьогодні чи не найбільш масштабним завданням влади.
«Щодо кожного з цих пріоритетних напрямків я чекаю від керівників робочої групи сміливих і водночас обґрунтованих пропозицій, які забезпечать швидкі зміни на краще», – сказав Президент України, звертаючись до учасників засідання.
Перший проект Програми економічних реформ, наголосив Президент, має бути готовий не пізніше, ніж через 60 днів. «Ми не маємо права змарнувати жодного дня. Ми повинні використовувати кризу для глибоких і системних реформ, як шанс для модернізації економіки», – сказав Віктор Янукович.