Яресько назвала список податків, які відтепер перераховуватимуться в місцеві бюджети

Поправки до Бюджетного та Податкового кодексів, прийняті наприкінці 2014 року, і передача місцевим бюджетам низки податків і зборів дадуть їм в 2015 році додатковий ресурс в 45 млрд грн, заявила міністр фінансів Наталія Яресько.

«Бюджетний кодекс закладає нову систему міжбюджетних відносин і перші паростки децентралізації. Уряд дає більший ресурс місцевим бюджетам, в той же час збільшує їхню відповідальність щодо видатків та вводить м'яке стимулювання до створення ефективних громад», – написала вона у Facebook у вівторок вранці .

Як уточнила Яресько, уряд передає місцевим бюджетам: 10% податку на прибуток підприємств; 100% державного мита; 100% плати за надання адміністративних послуг; 80% екологічного податку; з нових платежів – акцизний податок, 25% плати за надра; податок на майно (комерційна нерухомість, легкові автомобілі з об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см); єдиний податок; податок на прибуток комунальних підприємств, місцеві збори та інші податки.

«І найголовніше – замість системи балансування доходів і витрат ми пропонуємо принципово нову систему вирівнювання податкоспроможності території», – вважає міністр фінансів України.

На її думку, процес децентралізації буде швидким і ефективним, насамперед, для місцевих громад і для людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук