Яценюк запідозрив змову між мережами АЗС

ЕкономікаОК, 22 січня 20168731
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 22 січня, провів нараду з питань ціноутворення на ринку нафтопродуктів та якості нафтопродуктів. Про це повідомляє прес-служба уряду.

У нараді взяли участь Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Юлія Ковалів, голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, голова ДФС Роман Насіров, перший заступник Голови Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Голова Кабміну наголосив, що за цей тиждень вартість нафти впала практично на 10 доларів США.

В свою чергу, міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що за тиждень основні учасники ринку зменшили вартість бензину 95-го та 92-го в середньому на 50 копійок, дизельного пального – на 1 грн.

Яценюк зазначив, що «за дивним збігом обставин основні оператори поділилися на групи, і ці групи дуже синхронно і швидко приймають рішення про зміну ціни».

Він звернувся до голови Антимонопольного комітету України з'ясувати, чи є змова на ринку нафтопродуктів, розглянути питання щодо порушення справ і «допомогти виключно ринковими методами встановити чесні і прозорі правила гри на ринку нафтопродуктів».

Яценюк пояснив, що, на його думку, є два базові компоненти у формуванні ціни на нафтопродукти: ціна на нафту і валютний курс.

«Якщо ціна на нафту падає, то це об'єктивно повинно впливати на кінцеву ціну для споживача»: «Другий базовий компонент – валютний курс. Якщо курс стабільний і ціна на нафту падає, то це безпосередньо впливає на зменшення ціни на автозаправній станції. Якщо курс має інші параметри і ціна на нафту має інші параметри, то це також в результаті повинно відображатися на вартості нафтопродуктів», - розповів він.

Голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив, що «є ознаки паралельної антиконкурентної поведінки декількох гравців на ринку» нафтопродуктів: «Встановлюються ціни, що не відповідають динаміці світових ринкових котирувань. І залишаються стабільними незалежно від того, як змінюються міжнародні ціни на основних біржових майданчиках на бензин А-95».

Терентьєв підкреслив, що АМКУ розпочав відповідне розслідування.

 «Є звинувачення щодо певних суб'єктів на ринку, які встановлюють таку ціну на нафтопродукти, яку неможливо було встановити без певних зловживань, порушень законодавства, маніпулювання чи то якістю, чи в сфері оподаткування». – сказав він.

 «Ми нікого нічого не просимо, ми не встановлюємо ціни чи формули. Ми вимагаємо тільки одне: ринкові підходи і конкуренція на ринку. Чим більша конкуренція, тим, відповідно, менший вплив на ціну», - зазначив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, що на сьогоднішньому засіданні Яценюк також дав завдання перевірити якість бензину на заправках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук