Яценюка обурили контракти Міненерго на поставки електроенергії з РФ

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина дати пояснення щодо контрактів, підписаних Державним підприємством «Укрінтеренерго» і російським «Інтер РАО» щодо поставок електрики.

Про це йдеться у листі-розпорядженні прем'єр-міністра міністрові енергетики, копію якого в своєму розпорядженні має редакція LB.ua.

Зокрема, Яценюк вимагає пояснити, чому українська сторона погодилася на прямі поставки Росією електрики на територію проведення АТО і взяла на себе зобов'язання оплачувати ці поставки. І чому в контракті передбачена фіксована ціна електрики для Криму, в той же час Росія отримала право в односторонньому порядку збільшувати ціну електрики для України. При цьому, ціна електрики для Криму згідно з новими контрактами на 15% нижча за чинну. У випадку обмежень Україні поставок електрики до Криму Росія має право накласти на Київ штрафні санкції в розмірі 20% від вартості поставленої електрики.

Також у контракті, підписаному ДП «Укрінтеренерго», Крим позначений як «Кримський федеральний округ Російської федерації», що можна розцінювати як визнання Україною російської приналежності півострова.

Як повідомляв ZAXID.NET, в кінці 2014 року ДП «Укрінтеренерго» та «Інтер РАО» підписали контракт на постачання електроенергії з Росії. Контракт набув чинності з 30 грудня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук