Є всі підстави, щоб курс долара США становив 7-7,5 грн, – експерт

Економіка16 червня 20103191

Є всі підстави, щоб зараз курс становив 7-7,5 грн за долар США. Не треба зараз тримати курс гривні на штучно заниженому рівні, – заявив 16 червня під час круглого столу з обговорення Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, проректор з наукової роботи Львівської комерційної академії Віктор Шевчук.

Аналізуючи текст Програми, зокрема намір закріпити 2014 року рівень інфляції на рівні 5-6%, Віктор Шевчук наголосив: «Це занадто довго. Не потрібно відтермінування радикальних заходів. Установка «головне робимо згодом» – це вже те, що Україна проходила». Він запропонував досягнути вказаного показника вже наступного року, а не чекати 2014 року.

«Тим більше, що інфляція сьогодні – 8,5%. А з 2014 року можна закріпити її на рівні 3,5% ±1%», – сказав він.

Водночас Віктор Шевчук наголосив, що Україні потрібна жорстка монетарна політика. «Це та річ, яка в Україні в останні три роки була абсолютно втрачена», – сказав експерт.

Також Віктор Шевчук наголосив: «Зниження вартості житла до 500-600 доларів, на мій погляд, це той непопулярний крок, без якого неможливо перезапустити ринок нерухомості».

Своєю чергою, директор Інституту економіки і менеджменту НУ «Львівська політехніка» Олег Кузьмін наголосив, що більшу увагу в Програмі треба приділяти венчурній діяльності та інноваційному розвитку.

«Фактично за статистикою, у нас 10% серед підприємств вважають інноваційними. Та якщо з них 5% насправді є інноваційними, то це буде добре. Держава має скеровувати зусилля у цьому напрямку», – сказав він.

Експерт наголосив на проблемі, яка полягає у тому, що «про внутрішні інвестиції ми дбаємо найменше».

«Також, як правило, йдеться про інвестиції юридичних осіб. А фізичні особи? У нас на руках у людей значні гроші, які можна залучати. Треба створити механізм залучення внутрішніх інвестицій з числа коштів фізичних осіб. Треба також створити єдиний науковий центр розвитку технологій, науки тощо. У нас є все, у нас є площі науковці, дуже серйозні розробки, інноваційний і науковий дух», – зауважив він.

Нагадаємо, 16 червня у Львові пройшов круглий стіл щодо Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича під головуванням керівника Львівської ОДА Василя Горбаля. Участь у круглому столі взяли експерти у різних галузях, представники місцевої влади, місцеві депутати тощо.

Як поінформував Василь Горбаль, у межах обговорення Програми заплановано два круглі столи у Львові: один сьогодні, інший – 30 червня за участі голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Михайла Бродського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук