ЄБРР готовий інвестувати $1 млрд в Україні за умови пожвавлення реформ

Європейський банк реконструкції та розвитку планує інвестувати до $1 млрд в Україні в цьому році, включаючи газову галузь, за умови, що будуть проведені реформи. Про це заявив голова ЄБРР Сума Чакрабарті в інтерв’ю іноземним ЗМІ у Києві, повідомив Reuters.

Київ уже виконав давні вимоги МВФ та інших організацій підняти тарифи на енергію і скоротити банківський сектор, але повільно просувається в інших реформах, наприклад, реформуванні обтяженого боргами Нафтогазу і очищення судової та правоохоронної системи.

Торік ЄБРР вклав рекордну суму в українські проекти —  $1,2 млрд. У 2015 інвестиції склали тільки  $100 млн, що банк пояснює відсутністю прогресу в реформах.

«Хороші закони дійсно добрі, якщо їх ефективно реалізовують»,  — зазначив Чакрабарті.

«Ми збираємося (інвестувати) до $1 млрд ... але це повністю залежить від реалізації реформ, тому сума може бути меншою», — додав очільник ЄБРР, підкресливши, що найбільших змін інвестори очікують в енергетичній, банківській та судовій системах України.

Також стало відомо, що наступного тижня представники ЄБРР та інших міжнародних фінансових організацій зустрінуться з посадовцями міністерства палита та енергетики Україн, щоб обговорити кредитування поставок газу.

«Дискусії, заплановані на наступний тиждень, мають вирішальне значення. Після цього ми також повинні виробити план реформ, які пов'язані з цим», — зазначив Чакрабарті, додавши, що у випадку виконання україною ключових вимог інвестиції в енергетичний сектор складатимуть більшу частину від згаданої суми в $1 млрд.

Крім того, глава ЄБРР наголосив, що інвестиції банку в Україну не залежатимуть від ситуації з виплатою зовнішнього боргу Києвом. 

Що стосується банківської сфери, Україна вже закрила більше 50 банків за останні 18 місяців, залишивши 114. Президент ЄБРР каже, що в країні все ще залишається «багато банків, які, на наш погляд, є персональними скарбничками олігархів». Було б «відмінно», за словами Чакрабарті, якщо їх залишиться не більше 50.

Нагадаємо, 1 липня президент України Петро Порошенко обговорював з головою ЄБРР хід реформ в Україні.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук