ЄС має намір боротися з українським нелегальним алкоголем

Український ринок нелегального алкоголю визнаний найбільшим у Європі

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 квітня 20188820
Європейські партнери не розуміють чому чому в Україні нелегальний ринок алкоголю став такою масштабною проблемою

Європейська Комісія розпочинає масштабну компанію по боротьбі з контрафактом в країнах-партнерах ЄС. Про це з посиланням на прес-службу ЄК пише «Економічна правда».

В черговий раз європейці висловлюють свої побоювання з приводу українського ринку нелегального алкоголю, який уже визнаний найбільшим в Європі, досягає 60% і веде з бюджету близько 360 млн євро. Європейські партнери бояться, що цього року контрафакт виплеснеться за межі України і наповнить європейські країни.

Як зазначається, ЄК запросила до проекту профільну асоціацію «Укргорілка» і українські компанії виробники алкоголю з проханням висловити свої зауваження за запланованим Counterfeit and Piracy watch-list - «Контрольний список підроблених і контрафактних товарів» з України. Європейська ініціатива спрямована на виявлення онлайн і приватних майданчиків, які дозволяють виробляти і реалізовувати контрафактні і контрабандні товари в країнах, що не входять в Європейський союз.

ЄК планує офіційно опублікувати список виробників і продавців контрафакту вже в цьому році і регулярно його оновлювати. В першу чергу, щоб відстежити роботу контролюючих органів, ефективність їх роботи і зменшити рівень корупції на місцях.

Привернуло європейців і розслідування української Антикорупційної правозахисної організації - за їхніми даними половина державних спиртзаводів виробляє нелегальний спирт, а нелегальна горілка виробляється на повноцінних лікеро-горілчаних заводах - 10 з 30 заводів займаються виробництвом контрафакту.

Голова асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк заявив, що європейські партнери налаштовані рішуче і готові ставити питання на державному рівні, чому в Україні нелегальний ринок алкоголю став такою масштабною проблемою. «Крім того, вони прекрасно розуміють, що це мінімум 12 млрд гривень внутрішнього ресурсу, який повинен залишатися в держскарбниці, а не в кишенях злочинців і корупціонерів», - зазначив він.

Також наголошується, що урядовим органам запропонують розслідувати всі факти виробництва і продажу нелегальної продукції і посилити відповідальності за ці порушення. Після вступу на посаду виконавчий директор ЄС буде стежити за тим, наскільки добре місцеві регулюючі органи контролюють ці ринки, і як активно вони скорочують доступність контрафактних товарів. Особлива увага буде до України, яка має гіршу в Європі статистику боротьби з корупцією.

На думку Європейської Комісії нелегальний ринок є «конкретним лихом для економіки», перешкоджає інвестиціям і зайнятості в секторах, пов'язаних з виробництвом алкоголю. Управління інтелектуальної власності ЄС та Організація економічного співробітництва і розвитку повідомили, що щорічно близько 5% імпорту ЄС (на суму 85 млрд євро) є небезпечним контрафактом, в основному з країн-сусідів ЄС.

Нагадаємо, раніше dидання EU Reporter провело розслідування, чому Україна має всі шанси стати країною номер один у Європі з контрабанди нелегального алкоголю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук