ЄС на три роки встановив нульове ввізне мито для українського взуття

ЄС на три роки встановив нульове ввізне мито для українського взуття
фото Uamodna
З нульовим митом українське взуттє є конкурентноздатним на ринках ЄС

Заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська розповіла, які українські продукти найпопулярніші в Європі. Про це вона розповіла в ефірі «5 каналу» у п'ятницю, 21 липня.

Микольська розповіла, які процеси відбуваються в українській економіці після того, як ЄС ухвалила торгові мита для України.

За її словами, в межах квот товари ділять на дві групи. Перша група - це товари, де мито є незначне, де сплачують 5% - 14% мита і товар залишатиметься конкурентним на ринку ЄС. До таких товарів Микольська віднесла мед, тому що він є конкурентний і на ринку ЄС.

Друга група - це товари де ЄС знизила ввізне мито до нуля. За словами Микольської, Україні знизили мито не тільки на сільськогосподарські продукти, а й на ряд промислових товарів, зокрема, українські виробники отримали зниження європейських мит до нуля на взуття.

«Українське взяття зараз достатньо конкурентне і ми бачимо те, що українська легка промисловість показує середньо високі показники приросту. Звичайно, значну частину ми зараз шиємо по давальницькій сировині, коли ми фактично шиємо на замовлення іноземних брендів, але все більше українських компаній також починають шити те, що називається private lable. Це фактично нам дають замовлення, як має виглядати товар, а вже українська компанія сама закуповує сировину, фурнітуру, шиє на території України і далі постачає на ринок ЄС», - повідомила Наталія Микольська.

Нагадаємо, цього тижня Рада ЄС затвердила нові тимчасові торговельні преференції для України. Вони вводяться на строк до трьох років в якості доповнення до Угоди про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі і набувають чинності з вересня 2017 року.

За словами Наталії Микольської, Євросоюз надав Україні додаткові квоти на мед, зернові, оброблені томати, виноградний сік. Також передбачена прискорена лібералізація торгівлі деякими промисловими товарами: взуттям, мідними і алюмінієвими виробами, рідкокристалічними екранами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук