ЄС проконсультується з Україною щодо зняття заборони експорту лісу

У ЄС зазначають, що заборона України експортувати ліс порушує ключові торгові положення угоди про асоціацію

ЕкономікаЮрій Братюк, 16 січня 201911762

ЄС та Україна проведуть низку консультацій з приводу торгівельних обмежень щодо експорту лісу.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії. У ЄС зазначають, що заборона України експортувати ліс порушує ключові торгові положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які забороняють будь-які форми експортних обмежень. Єврокомісія неодноразово пропонувала співпрацю в області збереження і управління лісами. Консультації в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є першим кроком у врегулюванні суперечностей.

Нагадаємо, що закон про 10-річну заборону експорту лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді Верховна Рада ухвалила у квітні 2015 року.

Нагадаємо, що раніше неурядова екозахисна організація Earthsight оприлюднила доповідь, згідно з якою Україна нелегально ввозить до Європи більше деревини ніж будь-яка інша держава. За чотири роки експорт українського лісу до ЄС зріс на 75%. За інформацією Eartsight, Україна експортує пиломатеріалів вдвічі більше, ніж легально виробляє - мова йде про контрабандні 1,2 млн кубометрів кожного року. Майже 60 відсотків вирубок відбувається в обхід обмежень, найчастіше у формі «санітарної рубки», яку виправдовують необхідністю запобігання поширенню хвороб деревини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук