ЄС виділить Україні 55 млн євро на підтримку малого й середнього бізнесу

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 4 вересня 20151980

Європейський Союз надасть Україні 55 млн євро донорської допомоги на підтримку малого й середнього бізнесу, повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).

Угоду про це підписали міністр Айварас Абромавічус і директор східного напряму політики сусідства Генерального директорату у справах сусідства і переговорів з питань розширення ЄС Герхард Шуманн-Гітцлер, йдеться в повідомленні.

ЄС надасть кошти у рамках програми EU SURE (EU Support to Ukraine to Re-launch the Economy), вони будуть використані на створення в 15 регіонах України центрів розвитку бізнесу, в яких малі й середні підприємства отримуватимуть консультаційну допомогу з юридичних і ринкових питань ведення бізнесу в Україні й за кордоном.

Центри сприятимуть старту бізнесу в таких проектах, як сільське господарство, енергоефективність, бізнес у сфері екології, підвищення якості громадських послуг та інфраструктури, інноваційних технологій.

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юлії Клименко, одне з головних завдань центрів підтримки бізнесу - зробити шлях підприємців у Європу простішим.

«Якщо малі й середні підприємці хочуть з прибутком для себе виготовляти, торгувати або купувати в ЄС, вони повинні використовувати переваги DCFTA – зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. У цьому їм допомагатимуть консультанти центрів», – сказала вона.

За інформацією МЕРТ, аналогічна цій ініціатива, що припускає допомогу Україні в розвитку малого і середнього бізнесу – плани ЄС надати 40 млн євро для фінансування фонду гарантування кредитів. У результаті цього банки отримають додатковий стимул кредитувати малий і середній бізнес. Автори програми очікують, що з ефектом фінансового важеля в 7-8% середні й малі підприємства зможуть отримати кредити обсягом 300 млн євро. Ресурси допомоги ЄС будуть спрямовані для сприяння участі України в програмах ЄС «Конкурентоспроможність малих і середніх підприємств» і «Горизонт-2020».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук