ЄС закликав Україну посилити боротьбу із нелегальною торгівлею сигаретами

ЕкономікаРоман Ганкевич, 26 жовтня 20173820
З 2015 року обсяг незаконного ринку тютюнових виробів в Україні зріс вдвічі

Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) закликала український уряд до реалізації конкретного плану дій та впровадження положень стратегії із боротьби з нелегальною торгівлею сигаретами. Про це йдеться у повідомленні асоціації «Укртютюн», пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, 25-26 жовтня в Одесі проходить засідання спеціальної групи із боротьби з незаконним обігом тютюнових виробів, яке організувала EUBAM. Голова операційного офісу EUBAM Разван Бадеан заявив, що обсяг нелегального ринку тютюнових виробів в Україні виріс за рік більш ніж удвічі. «Україна посіла «почесне» перше місце як країна-джерело поставок контрабандних сигарет до Європи. Обсяг поставок становив 5,8 млрд сигарет у 2016 році», - заявив Бадеан.

За інформацією асоціації «Укртютюн», рівень нелегальної торгівлі сигаретами в Україні продовжує стрімко зростати. Порівняно з 2015-2016 роками він збільшився вдвічі, і станом на серпень 2017 року становить 2,2% загального ринку сигарет.

Серед першочергових заходів для реалізації стратегії із боротьби з нелегальною торгівлею сигаретами учасники засідання наголосили на необхідності створення єдиної державної статистики в сфері протидії нелегальній торгівлі тютюновими виробами. Крім того, в EUBAM вважають за необхідне посилити відповідальність за контрабанду сигарет у великих обсягах, за незаконне виготовлення та обіг тютюнових виробів, забезпечити прозору процедуру знищення конфіскованих сигарет, моніторити і контролювати торгівлю тютюновими виробами через інтернет, обмежити переміщення сигарет з використанням кур'єрських і поштових служб.

EUBAM рекомендував українцям покращити ефективність взаємодії (перш за все, обмін інформацією) між контролюючими органами України, зарубіжних країн і з міжнародними організаціями, а також врегулювати механізм контролю вирощування і виробництва ферментованого тютюну.

Як повідомлялося, в серпні 2017 року уряд України схвалив Національну стратегію боротьби з незаконним виробництвом і обігом тютюнових виробів до 2021 року. Ця ініціатива передбачає створення системи моніторингу та статистики конфіскованих сигарет, прозорої процедури їх утилізації, а також посилення відповідальності за правопорушення у сфері незаконного виробництва і обігу сигарет в Україні.

Нагадаємо, що EUBAM (EU Border Assistance Missiontor Moldova and Ukraine) - це Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, яка була відкрита в 2005 році. Вона сприяє впровадженню прикордонних, митних та торговельних норм і практики, які відповідають стандартам ЄС і задовольняють потреби двох її країн-партнерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук