Євген Нищук планує повернути довіру до Мінкульту

Міністр хоче залучити до роботи громадських активістів

КультураК.С., 18 квітня 20161810
Євген Нищук планує повернути довіру до Мінкульту

Новопризначений міністр культури України Євген Нищук бачть своєю стратегічною і тактичною задачею побудувати подальші стосунки Міністерства культури України з активними представниками громадськості в культурі. Про це він сказав на Третьому міжнародному конгресі Активістів Культури, повідомляє сайт Мінкульту.

«Найбільша проблема, “головний біль” усієї культурної спільноти, професійного мистецького середовища полягає в тому, що всі напрацювання,  велика робота, пророблена з європейськими партнерами, обговорення в колі тих чи іших культурних ініціатив є непочутими або абсолютно існують в іншому середовищі з чиновниками і державним апаратом», - сказав Євген Нищук.

Він також наголосив, що  «повернення довіри до Мінкульту буде залежати від того, наскільки будуть залучені ці люди з конкретними напрацюванням та розкішними ідеями до реформування галузі. Саме спільні напрацювання громадськості та держави мають стати дороговказом, мають бути створені певні правила гри, змінена сама заскорузла система”.

На конгресі обговорили довгострокову національну культурну стратегію – дорожню карту «Культура 2025», розробка якої розпочалась ще 2014 року за участі тодішнього керівництва Міністерства культури України та широкого кола експертів, європейських консультантів, представників громадських та культурних організацій та ініціатив. Окрім сфери культури вона охопила – освіту, регіональний, економічний розвиток, міжнародну співпрацю тощо. Загалом у розробці стратегії взяло участь понад 700 осіб, проведено 8 регіональних стратегічних сесій – у культурних та креативних секторах – музейній справі, літературі та книговидавництві, музиці, театрі, архітектурі, кінематографі, дизайні, ЗМІ у Львові, Вінниці, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові, Одесі, Чернівцях, Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук