Єврогрупа оголосила умови надання Греції фінансової допомоги

СвітЛюбко Петренко, 13 липня 20153750
Єврогрупа оголосила умови надання Греції фінансової допомоги

Єврогрупа оголосила умови надання Греції необхідної фінансової допомоги. Як повідомила радіостанція Deutsche Welle, висунута європейськими партнерами програма жорстких економічних заходів повинна бути затверджена в грецькому парламенті до 15 липня.

Уряд в Афінах назвав список вимог єврогрупи «жахливим». Серед першочергових заходів для отримання третього пакета фінансової допомоги від міжнародних кредиторів Греції необхідно підвищити податок на додану вартість, почати пенсійну реформу, а також реформу органів юстиції для прискореного проведення судових процесів та зниження пов'язаних з ними витрат.

Окрім того, грецька влада повинна забезпечити незалежну роботу національного статистичного відомства та бути готовою до скорочення витрат за умови недосягнення поставлених цілей жорсткої економії. Разом з тим Єврогрупа зажадала вже в липні 2015 вжити заходів з оздоровлення та розвитку банківської системи Греції.

У тому випадку, якщо трійка кредиторів в особі Європейського центробанку (ЄЦБ), Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Єврокомісії дійдуть згоди щодо трирічної програми допомоги Греції, Афінам доведеться надалі виконати ще низку умов. Зокрема, до жовтня 2015 року має бути завершена пенсійна реформа з поступовим підвищенням пенсійного віку до 67 років. Крім того, Європа очікує від Греції масштабної приватизації в енергетичному секторі країни, відкриття ринку товарів, продовження реформи ринку праці, проведення реформ фінансового ринку та державного управління.

Єврогрупа не задовольнила вимоги грецького уряду про часткове списання держборгу Греції. При цьому партнери по єврозоні не виключають, що терміни розрахунків за міжнародними кредитами для Греції будуть подовжені.

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук