Єврокомісія «страхуватиме» кредити для українського бізнесу

15 регіональних Центрів підтримки малого та середнього бізнесу вже незабаром створять в Україні. Про це сьогодні, 9 червня, під час візиту на Львівщину повідомила заступник міністра регіонального розвитку і торгівлі України Юлія Клименко.

Опікуватиметься ними Європейська комісія за сприяння Кабінету Міністрів. Ці фонди виступатимуть перед банками гарантами кредитів, взятих на розвиток бізнесу. Сукупно фонд гарантування позик складатиме 40 млн євро.

За оцінками урядовців, взяти кредити під гарантії Центрів зможе близько 3600 українських підприємців у розрахунку 40 тис. євро на кожен з проектів.

«Живих грошей фонд не матиме, але він буде надавати кредитні гарантії для банку, на підставі яких останні розглядатимуть можливість зниження кредитної ставки, або зниження вартості застави, чи збільшення суми кредитування», – пояснила Юлія Клименко.

Відтак, за її словами, «все буде залежати, який інструмент потрібен підприємцю. Фактично, це буде страхування кредиту. Відкриття таких Центрів відновить доступ бізнесу до кредитування, адже він майже закритий. Якщо ж якісь банки й пропонують позику, то під дуже високі відсотки, страхуючись від ризиків. А так ризики братимуть на себе Центри підтримки бізнесу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук