Європарламент хоче припинити монополію Google

ЕкономікаІрина Данилів, 27 листопада 20143980
Європарламент хоче припинити монополію Google

Депутати Європарламенту переважною більшості голосів, схвалили резолюцію, що закликає до відділення пошукової системи американського інтернет-гіганта Google від інших комерційних сервісів корпорації, про це повідомляє на офіційному сайті Європарламенту.

Ряд експертів вже назвали дане рішення історичним, оскільки раніше Європарламент ніколи в своїй історії не голосував за рекомендацію до поділу компаній.

Європарламентарі вважають Google монополістом на ринку інтернет-пошуку та інших послуг. Єврокомісія почала розслідування монопольного становища компанії ще в 2010 році, з огляду на скарги власників спеціалізованих пошукових сервісів, які звинуватили Google у зловживанні домінуючим становищем свого пошуковика. У вересні цього року компанія і Єврокомісія погодили низку компромісних пропозицій для припинення антимонопольного розгляду.

Нова резолюція, що охоплює широке коло питань прав жителів Євросоюзу носить рекомендаційний характер, оскільки, у ЄС немає юридичних прав для розділення американської компанії. Але це – максимально чіткий сигнал для керівництва компанії. Крім того, після прийняття резолюції Єврокомісія, як виконавчий орган ЄС, може пред’явити Google офіційні вимоги.

До речі, два роки компанію Microsoft звинуватили у монополізації ринку операційних систем Європи. В результаті, компанія заплатила 1,06 млрд євро за порушення антимонопольного законодавства.

Експерти стверджують, що Google можуть очікувати також штрафні санкції, що є більш реалістичним варіантом розвитку подій, ніж розділення компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук