Європейський суд прийняв позов про «націоналізацію» українського підприємства в Криму

Позов ФСК «Море» став першою справою про конфіскацію кримських активів, яку розглядає Європейський суд

Європейський суд прийняв позов про «націоналізацію» українського підприємства в Криму

Європейський суд з прав людини 27 травня прийняв до розгляду скаргу ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму. Про це повідомили у юридичній фірмі «Ілляшев і Партнери», яка готувала позов.

«Судом вперше по суті будуть розглянуті питання законності втручання в право власності на активи ФСК «Море» самопроголошеними владою Криму без компенсації їх вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд», – сказано в повідомленні.

«Державна рада Криму» у 2014 році перевела усе рухоме і нерухоме майно ФСК «Море», розташоване на території півострова, в свою власність. Пізніше розпорядженням голови уряду РФ ФСК «Море» було передано в російську федеральну власність.

На думку позивача, такі дії порушують майнові права компанії, передбачені ст. 1 протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зазначається, що ФСК «Море» оскаржила рішення кримської влади в судових інстанціях РФ, але безуспішно.

Зазначимо, ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» спеціалізувалося на військовому і цивільному суднобудуванні, зокрема створенні військових і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці. Значну частину продукції складали військові кораблі і багатоцільові катери.

100% акцій ФСК «Море» належали державі Україна. У 2004 році Кабінет Міністрів України включив ФСК «Море» в перелік підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України, а в 2012 році це підприємство було включено до переліку підприємств, корпоративні права держави в яких передані держконцерну «Укроборонпром».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук