ЮНЕСКО оголосила Вроцлав Всесвітньою столицею книги

ЮНЕСКО оголосила Вроцлав Всесвітньою столицею книги

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оголосила польське місто Вроцлав Всесвітньою столицею книги 2016 року.

Місто удостоєне цього почесного звання за успішні проекти з просування культури читання, підтримки бібліотек та розвитку видавничої справи.

Рішення про присвоєння почесного звання «Столиця книги» тому чи іншому місту приймається Відбірковим комітетом, до якого входять представники Міжнародного союзу видавців, Міжнародної федерації книгопродавців, Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ і ЮНЕСКО.

Щорічно Комітет присвоює почесне звання місту, яке популяризує книжки і читання, підтверджуючи життєву важливість літературної творчості. Ця програма була розпочата ЮНЕСКО в 2001 році з ініціативи мадридських книговидавців і здійснюється зараз за підтримки великих міжнародних асоціацій книговидавців.

Це – іміджевий проект, який не передбачає грошової винагороди. Навпаки, одна з умов для претендентів - можливість профінансувати культурні програми і залучення до участі місцевого наукового та літературного співтовариства.

Першою книжковою столицею в 2001 році став Мадрид. За ним пішли Олександрія, Нью-Делі, Антверпен, Монреаль, Турин, Богота, Амстердам, Бейрут, Любляна, Буенос-Айрес, Єреван, Бангкок. У 2014 році столицею книги став нігерійський Порт-Харкорт, в 2015-м естафета перейде південнокорейського Інчхона.

Також не раз звучали заклики до того, аби Львів також подав заявку на це звання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук