Юрій Андрухович відмовився брати участь у Днях російської культури в Німеччині

КультураКатерина Чурилова, 14 листопада 20176405
Після появи афіш письменник спростував участь у цій події

Організатори Днів російської культури у Центрі Цвєтаєвої у німецькому Фрайбурзі запросили Юрія Андруховича взяти участь у заході, присвяченому 100-річчю революції в Росії. Про це повідомила «Українська правда».

Після появи афіш Днів російської культури у німецькому місті Фрайбург, на яких був анонсований виступ Юрія Андруховича, письменник спростував участь у цій події.

«Коли дізнався, що це позиціонується як дні російської культури, я написав організаторам, що мене там не буде. Вони дізналися мою позицію з формулюванням, що я не можу виступати під ідентифікаційним значком «російська культура». Для мене це неприйнятно», – розповів Андрухович.

Афіша Днів російської культури, фото Facebook/Valeriy Kirichok

Зазначається, що організатори Днів російської культури запросили Юрія Андруховича взяти участь у заході, присвяченому 100-річчю жовтневої революції. Письменник повідомив їм, що така пропозиція для нього є неприйнятною й отримав відповідь, що під час події не йтиметься про оспівування революції, а про критичний погляд на неї – про критику комунізму, більшовизму, сталінізму.

Крім того, у програмі був запланований виступ швейцарського театру, який виконує п'єсу Андруховича «Екстреміст» про події Майдану. «Я вирішив, ну гаразд – це така можливість виступити як автор разом із театральною трупою. Крім того, вони мені запропонували окремий авторський вечір. Тож я дав згоду. Але коли знайомі надіслали мені плакат, я побачив, що акцент події поставлений у проросійський бік», – пояснив Андрухович.

Організатори замовчали інформацію про те, що подію у Фрайбурзі мають відвідати офіційні представники від Росії, а також буде відкриття «Русского дома». Тому Андрухович сконтактувався із організаторами і відмовився від участі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук