Ющенко наполягає на відновленні 13-відсоткової надбавки до ставок ввізного мита

Економіка21 квітня 20091311

Глава держави вимагає невідкладно вжити заходів щодо захисту внутрішнього ринку від недоброякісної продукції та забезпечити сприятливі умови для розвитку підприємництва і конкуренції. Президент України Віктор Ющенко у листі до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко висловлює стурбованість ситуацією, що склалася у сільськогосподарському та промисловому виробництві України, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.

Він звертає увагу, що, зокрема, внутрішнє виробництво м'яса у забійній вазі у 2008 році практично не зросло порівняно з 2007 роком, виробництво молока - скоротилося на 4,1 %.

У 2009 році тенденції до зниження тривають: виробництво, порівняно з аналогічною датою минулого року, молока у січні - березні зменшилося на 0,4 %, реалізація на забій худоби та птиці скоротилася на 5,7 %. Станом на 1 квітня поголів'я великої рогатої худоби в Україні скоротилося на 5,8 %, у тому числі корів - на 7 %.

Президент наголошує, що аналогічна ситуація у промисловості. У березні 2009 р. обсяги продукції машинобудування зменшились на 53% від рівня березня 2008 р., будівельних матеріалів - на половину, металургії та готових металевих виробів - на 43 %, деревообробного виробництва - на 40 %, легкої промисловості - майже на 38 %.

У зв'язку з цим, Глава держави зазначає, що вимушений звернутися з пропозицією щодо вжиття заходів для захисту інтересів національних товаровиробників на внутрішньому ринку, збереження конкурентоспроможності їх продукції, відродження виробничого потенціалу.

В.Ющенко також здивований останніми рішеннями Уряду щодо скасування запровадженої з метою відновлення платіжного балансу 13-відсоткової тимчасової цільової надбавки до ставок ввізного мита на більшість товарів, виробництво яких в країні значно знизилось. При цьому для окремих груп товарів Уряд залишив зазначену цільову надбавку.

Президент України вимагає невідкладно вжити вичерпних заходів щодо захисту внутрішнього ринку від недоброякісної продукції, недопущення демпінгування на ньому, а також забезпечити сприятливі умови для розвитку підприємництва та конкуренції в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук