Поріг оподаткування на посилки з-за кордону знижений до 100 євро

З 1 липня зміниться оподаткування посилок з-за кордону для фізичних осіб

У липні зменшиться поріг вартості посилок з-за кордону, з якого стягуватимуть податок

З 1 липня 2019 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування посилок з-за кордону. Якщо вартість відправлення буде вищою від 100 євро, фізособа-одержувач зобов'язана буде сплатити податок на додану вартість. Про це пише ЛІГА.net.

Раніше цей поріг становив 150 євро.

Зміни стосуються товарів в міжнародних і експрес-відправленнях, що доправляють в Україну, сукупна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача в одній депеші від одного відправника.

Відомо, що додаткових платежів буде два: ПДВ 20% і мито 10%. Все це одержувач повинен буде сплатити тільки з суми, яка вийшла за межі 100 євро. Тобто за посилку, всередині якої товарів на 140 євро – з урахуванням вартості доставки – додатково потрібно заплатити 8 євро ПДВ і 4 євро мита.

Для розрахунку суми застосовуватимуть курс НБУ, встановлений на 00:00 дня подання митної декларації або визначення податкових зобов'язань.

Правило 100 євро за посилку стосуватиметься фізичних осіб. Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців безмитний ліміт залишається на рівні 150 євро.

Влада впевнена, що зміна насамперед вплине на тих, хто обходить правила ввезення міжнародних посилок.

Раніше голова Комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна стверджувала, що люди, які замовляють товари з-за кордону для себе, не постраждають. Згідно з її твердженням, кількість посилок сумою вище 150 євро становить лише 1,4% від загальної кількості.

Водночас зміни не стосуватимуться правил особистого ввезення: з сукупної вартості ввезених товарів – до 500 євро (до 1000 євро в аеропортах) податок не стягуватиметься.

«Це у випадку, якщо перетинати кордон не частіше, ніж один раз на три доби. Якщо частіше, доведеться обмежитися сумою в 50 євро. Або сплачувати податок», – пише ЛІГА.net.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук