Верховна Рада внесла низку важливих змін до Податкового кодексу

З 1 липня наступного року вартість посилок, які не обкладатимуться податком, зменшили зі 150 євро до 100 євро, але норму про три посилки на місяць скасували

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 листопада 2018108480
Верховна Рада також продовжила пільговий ПДВ на електромобілі до 2022 року

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №9260 з поправками до Податкового кодексу про підвищення низки акцизів і зборів для збільшення доходів держбюджету-2019. Законопроект з низкою депутатських поправок підтримали 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

За повідомленням Міністерства фінансів, документ знижує неоподатковувану вартість міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 євро до 100 євро, при цьому норму про три посилки скасували, оскільки поштові оператори виявилися не готовими до адміністрування такого обмеження. Нагадаємо, що з 1 січня в Україні почне діяти норма, яка дозволяє фізичним особам отримувати з-за кордону лише три посилки упродовж календарного місяця, сумарною вартістю 150 євро, після чого четверта та кожна наступна посилка обкладатиметься податками. Таким чином з 1 липня сумарну вартість посилок знизять до 100 євро, але їхню кількість не обмежуватимуть.

Також законом збільшено ставки екологічного податку з 1 січня 2019 року. Зокрема, ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн/тонну до 10 грн/тонну з метою стимулювання підприємств до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС.

Документ також передбачає індексацію ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9% з 1 липня 2019. Він також збільшує ставки рентної плати за користування надрами для видобутку нафти і конденсату на 2% – з 29%/14% до 31%/16% (в залежності від глибини залягання) і залізної руди на 0,8% – з 8% до 8,8%.

Крім того, закон удосконалює електронну систему контролю над оборотом палива з 1 липня 2019 року, що дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо, зазначили у Міністерстві фінансів.

Депутати під час голосування також підтримали поправку в законопроект, що подовжує пільгові ставки податку на додану вартість для електромобілів до 2022 року. «Депутати всіх фракцій подали поправки про електромобілі», – заявила очільниця парламентського податкового комітету Ніна Южаніна, яку процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

Зазначимо, голова Верховної Ради Андрій Парубій кілька разів ставив цей законопроект на голосування, однак тільки після перерви і консультацій з керівниками фракцій документ набрав необхідну кількість голосів, що дозволило в 5-й годині ранку приступити до розгляду проекту держбюджету-2019, який депутати прийняли близько 6-ї ранку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук