Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2019 рік

В держбюджеті-2019 скоротили підтримку аграріїв і урізали субвенції місцевим бюджетам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 листопада 201815190
Доходи і видатки держбюджету-2019 зросли на 18 млрд грн у порівнянні з держбюджетом-2018

Верховна Рада прийняла закон про державний бюджет України на 2019 рік з дефіцитом в межах 2,3% від валового внутрішнього продукту України. Засідання тривало упродовж ночі і близько шостої години ранку за документ проголосували 240 народних депутатів.

Як повідомила міністерка фінансів Оксана Маркарова, у процесі доопрацювання до другого читання доходи і витрати держбюджету було збільшено на 18 млрд грн – відповідно до 1,019 трлн грн і 1,112 трлн грн, що відповідно на 11,8% і 12,1% перевищує показники держбюджету-2018.

Зокрема, доходи загального фонду в наступному році заплановано наростити в порівнянні із запланованими в цьому році на 10,2% – до 928,53 млн грн, а витрати – на 10,7%, до 1,006 трлн грн, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Граничний розмір дефіциту держбюджету-2019 визначений на рівні 89,989 млрд грн в порівнянні з 80,65 млрд грн в поточному році при очікуваному зростанні ВВП на 3% і інфляції 7,4%.

Зі слів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, на безпеку і оборону в держбюджеті-2019 виділено рекордну суму – понад 210 млрд грн. Зокрема, мінімальну зарплата військових буде підвищено з 7 тис. Грн до 10 тис. Грн.

За його словами, з 1 січня будуть перераховані пенсії 500 тис. військових пенсіонерів, а перерахунок іншим 11,5 млн пенсіонерам буде здійснено з 1 березня.

У процесі голосування за пропозицією парламентського бюджетного комітету була скорочена на 0,5 млрд грн держпідтримка скотарства, зберігання і переробки сільгосппродукції та аквакультури і на стільки ж – підтримка сільгоспвиробників, а на звільнений 1 млрд грн збільшено фінансування Держфонду регіонального розвитку. Комітет також підтримав продовження експерименту з фінансуванням ремонту доріг за рахунок перевиконання надходжень від митних платежів і уточнив розподіл коштів спецфонду держбюджету за програмою розвитку мережі і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, доручивши Кабміну спрямувати кошти на поліпшення стану низки автодоріг.

Безпосередньо в залі були озвучені і підтримані правки фракцій БПП і «Народного фронту». Зокрема, додатково було виділено СБУ на видатки розвитку 100 млн грн за рахунок скорочення Фонду регіонального розвитку. Крім того депутати додали Українському інституту національної пам'яті 22 млн грн і 10,1 млн грн на Музей революції гідності, а також 10,8 млн грн на патріотичне кіно і 50 млн грн на Малу академію наук і музею науки в Києві, скоротивши субвенції місцевим бюджетам.

Крім того Народний фронт домігся узгодження розподілу 2,8 млрд грн на «Укроборонпром» з парламентським комітетом з питань нацбезпеки і оборони. З ініціативи «Народного фронту» були також продовжені на наступний рік норми бюджету цього року про направлення витрачання невикористаних коштів від спецконфіскації і спрощення будівництва житла для військових.

Також у держбюджеті-2019 передбачено 1 млрд 5 млн 100 грн на Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ), але ця сума є на понад 800 млн грн меншою за ту, яку передбачає закон про суспільне мовлення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук