З нагоди відзначення в Україні Шевченківських днів СБУ розсекретила деякі архівні документи

КультураВолодимир Пиріг, 9 березня 20185110

З нагоди 204ї річниці з дня народження видатного українського поета, письменника та художника Тараса Шевченка Галузевий державний архів Служби безпеки України представить чергові розсекречені документи, що розкривають маловідомі сторінки минулого патріотів, які відстоювали право України на вільний розвиток та національну автентичність.

Як повідомив прес-центр СБУ в п’ятницю, 9 березня, українська спецслужба передасть до Канівського музею Тараса Шевченка матеріали, що стосуються знакової для України постаті – Володимира Науменка – видатного науковця, культурного та громадського діяча. «Саме він, будучи поборником культурної самобутності українців, зробив чималий внесок у збереження та популяризацію творчості та пам’яті Шевченка. Він був заарештований і наступного дня розстріляний разом з іншими жертвами більшовизму», – йдеться у повідомленні СБУ.

У спецслужбі також додали, що оприлюднені документи також проливають світло на цікаві факти створення портрета Шевченка художником Іллею Рєпіним та облаштування у Каневі могили Кобзаря.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук