З 5 жовтня в Україні набуває чинності новий «закон про боржників»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 жовтня 201618830
З 5 жовтня набуває чинності новий закон «Про виконавче провадження»

З 5 жовтня набуває чинності новий закон «Про виконавче провадження», прийнятий замість діючого нині закону 1999 року. Про це інформує видання «Хвиля».

За інформацією видання, новим законом визначено, що примусове виконання рішень на підставі відповідних документів можуть виконувати як державні, так і приватні виконавці.

Також уточнено заходи примусового виконання рішень, якими визнано: звернення стягнення на грошові кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно боржника, звернення на зарплату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника, вилучення у боржника і передача стягувачеві предметів, зазначених у рішенні, заборона боржникові розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності.

Повідомляється, що конкретизовані строки проведення виконавчих дій:

  • арешт на майно (грошові кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення,
  • платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня з дня накладення арешту,
  • опис і арешт майна проводиться не пізніше п'ятого робочого дня від часу отримання інформації про його місцезнаходження.

Під час перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізичної особи і місцезнаходженням юридичної особи здійснюються опис і арешт виявленого майна.

Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за введення інституту приватних виконавців судових рішень 2 червня. В цей же день вона прийняла в цілому закон №2507а «Про виконавче провадження», який пов’язаний з попереднім і визначає умови і порядок виконання судових рішень.

2 липня президент Петро Порошенко підписав закони, які регулюють виконання судових рішень, а з 5 жовтня новий закон «Про виконавче провадження» вступить у силу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук