Президент підписав закони, які регулюють виконання судових рішень

Президент України Петро Порошенко підписав закони «Про виконавче провадження» та «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів і осіб, які здійснюють примусове виконання рішень, повідомили у прес-службі президента.

Закони передбачають запровадження змішаної системи виконання судових рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та введення інституту приватних виконавців.

Зокрема, закон «Про виконавче провадження» вводить автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, фіксування процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує терміни проведення виконавчих дій, регулює питання відповідальності боржника, і визначає перелік питань, які не можуть виконуватися приватними виконавцями.

Також запроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень.

Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за введення інституту приватних виконавців судових рішень 2 червня. В цей же день вона прийняла в цілому закон №2507а про виконавче провадження, який пов’язаний з попереднім і визначає умови і порядок виконання судових рішень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук