З обласного бюджету у 2015 році додатково фінансуватимуть 60 установ

ЕкономікаО.Г., 19 січня 20154120
З обласного бюджету у 2015 році додатково фінансуватимуть 60 установ
фото ZAXID.NET

У рамках децентралізації у підпорядкування обласному бюджету з держбюджету передали 60 установ.

Про це сьогодні, 19 січня, повідомив керівник Департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків під час публічного представлення проекту обласного бюджету на 2015 рік.

З державного бюджету у підпорядкування обласному передали 2 установи охорони здоров’я, 8 -  освіти, 3 - фізичної культури і спорту, 47 - ветеринарної служби.

«Відбулася передача певних установ. Зокрема, в обласному бюджеті є 60 установ, які передані з держбюджету. Це природньо у рамках децентралізації, яка передбачає передачу на територію повноважень як в частині доходів, так і видатків. У нас, щоправда, досі тривають дискусії щодо доцільності передачі видатків по реструктуризацію вугільної промисловості, на усунення наслідків діяльності гірничої хімії, оскільки це загальнодержавна місія. Для обласного бюджету це важко», - сказав Демків під час презентації бюджету.

Натомість з обласного місцевим бюджетам передали по одній установі культури і освіти та 13 установ фізкультури.

Зокрема, передача ансамблю «Верховина» (м. Дрогобич) з обласного бюджету у підпорядкування міському спровокувала найдовше обговорення. Проти такої передачі виступив директор ансамблю Зорян Ацедонський. Він розповів, що ансамбль вже дуже добре відчув на собі, що таке міський бюджет Дрогобича з 1998 по 2005 рік, коли колектив ледве виживав. З 2005 року ансамбль отримував фінансування з обласного бюджету і все було добре.

У відповідь Олег Демків зауважив, що обласний бюджет цього і наступного року «виживе» лише за рахунок того, що йому не передали 120 установ вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації.

«Системно обласний бюджет не повинен і не буде краще жити, аніж бюджети міст і районів. Департамент фінансів прийняв пропозицію профільного департаменту щодо переліку закладів, які будуть фінансуватися з обласного бюджету, тому що у нас є дефіцит. Окрім того, ми підрахували, що у порівнянні з 2014 роком, розрахункові показники бюджету Дрогобича на 2015-ий, обраховані Мінфіном, з урахуванням реформ збільшилися на 37 млн грн або на 16%», - розповів керівник Департаменту фінансів ЛОДА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук